Menu / szukaj

2. Sokoli Bieg przeszedł do historii!

Tuż po godzinie 12:00 zakończyliśmy 2. Sokoli Bieg pod Patronatem Burmistrza Sokółki. To jedna ze sportowych atrakcji w ramach obchodów Dni Miasta 2018. Uroczystego otwarcia dzisiejszej rywalizacji dokonała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która powitała na linii startu sporą grupkę miłośników biegania, zarówno z Sokółki jak i z innych miast województwa podlaskiego. Mieliśmy przyjemność gościć obywatela Litwy, który był z nami również podczas pierwszego prekursorskiego Sokolego Biegu. Gorąca pogoda była dziś dodatkowym utrudnieniem. Ale z wielką przyjemnością zawiadamiamy, iż każdy zawodnik pokonał wyznaczoną przez siebie trasę. Do wyboru były trzy dystanse – 1,8; 4,3; 8,6 km.

Nie wiem jak to zrobili, bo samo stanie na trasie biegu i wyczekiwanie na nich było w tym upale wyzwaniem. Za wytrzymałość, wspaniałe przygotowanie kondycyjne, wolę walki, a przy tym tak przyjazne nastawienie (bo widać, że bieganie Was jednoczy) należą się Państwu wielkie słowa uznania. Dodatkową atrakcją obok zmagań dla dorosłych były mini biegi dla najmłodszych sportowców – bo i takich nie brakowało! Zorganizowaliśmy dla dzieciaków zawody „zszyte” na ich możliwości czyli króciutką trasę wzdłuż parku. Sądząc po walecznych sercach pozostawionych na każdym milimetrze dystansu, w przyszłości wyrosną z nich prawdziwi wielcy sportowcy.

Po ukończeniu wszystkich biegów nadszedł czas na uroczystą dekorację. Wspaniałe nagrody – medale i bony na akcesoria sportowe w imieniu Pani Burmistrz wręczył Dyrektor OSiR Sokółka Piotr Rygasiewicz. Nie obyło się bez pamiątkowej foty.

Wyniki wkrótce :)