Menu / szukaj

DNI SOKÓŁKI 2018 już za nami!

Już o godzinie 13:00 rozpoczęliśmy obchody Dni Miasta! Pierwsze na scenie powitaliśmy sokólskie mażoretki, które nijako stają się już symbolem naszego miasta, gdyż swoje wspaniałe układy taneczne prezentują na wszystkich większych imprezach. Zatem nie mogło ich zabraknąć i dziś. Kolejne punkt wspólnego świętowania to występy wspaniałych i jakże utalentowanych młodziutkich reprezentantów sokólskich placówek – przedszkoli oraz szkół podstawowych. Przez niemal dwie godziny scena przyozdobiona została  kolorowymi kreacjami, przebraniami oraz uśmiechami najmłodszych. Było i na ludowo i na sportowo. Zielone żabki i towarzyszące im bociany, myszki, wilk z czerwonym kapturkiem oraz fruwające pompony – wszyscy oni zademonstrowali wspaniałe choreografie taneczne.

Młodzi artyści ściągnęli na swój show swoich największych fanów – rodziców, dziadków oraz innych członków rodzin. Po sporej dawce muzyki przyszedł czas na podsumowanie projektu „Działaj Lokalnie”. Prezes Sokólskiego Funduszu Lokalnego Pani Maria Talarczyk wyróżnionym wręczyła certyfikaty. Tuż po podsumowaniu działań SFL, aby ponownie nieco rozruszać publikę zgromadzoną na terenie stadionu zaprosiliśmy na scenę „Bandanki”, które wykonały  przygotowany przez siebie pokaz.  Zespół tańca ludowego z Ustrzyk Dolnych to jeden ze specjalnych gości podczas tegorocznych obchodów Dni Miasta. Później było już tylko bardziej rozrywkowo – nadszedł czas na występy muzyczne. Swoje koncerty dali Michał Radzikowski i zespół De Marco. Natomiast o godzinie 19:30 na scenie pojawiła się grupa Exaited, która zawładnęła publiką pojawiającą się coraz liczniej na murawie stadionu. Jak się mogliśmy przekonać artyści mają sporą grupę fanów wśród mieszkańców naszego miasta. Tuż po energicznym występie, który nam zgotował zespół Exaited nadszedł czas na gwiazdę wieczoru – Patrycję Markowską. A co to było za fenomenalne widowisko! Rockowe brzmienia przeplatały się z melodyjnymi balladami. Cudownie było tego posłuchać i zaśpiewać z wokalistką Jej największe hity. Tradycyjnie po największym show muzycznym wieczoru niebo nad Sokółką zabłysło kolorowymi fajerwerkami. Ostatnim punktem sobotniego świętowania była dyskoteka „pod chmurką”.