Menu / szukaj

Tenisiści powalczyli o Puchar Burmistrza Sokółki!

W programie tegorocznych Dni Sokółki znalazło się wiele wydarzeń sportowych. Jednym z nich był Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki, który został rozegrany na kortach OSiR. Do turnieju przystąpiło 8 zawodników, dlatego został on rozegrany systemem brazylijskim. Oznacza to, że do etapu półfinałów zawodnicy byli eliminowani z dalszej rywalizacji dopiero po swojej drugiej porażce. 

Zmaganiom tenisistów towarzyszyła bardzo ciepła, bezwietrzna i słoneczna pogoda. Taka aura sprzyja sprawnemu przeprowadzeniu zawodów, ale z perspektywy samych zawodników jest dosyć uciążliwa i wymaga od nich bardzo dużego nakładu sił.

Mecze eliminacyjne wyłoniły najlepszą czwórkę niedzielnej rywalizacji, która zmierzyła się w walce o najwyższe lokaty. W pierwszym półfinale Maciej Jurczenia pokonał Łukasza Marculewicza (6:3), natomiast w drugim Piotr Borowski odniósł zwycięstwo nad Rafałem Śliżem (6:2). Przegrani z tych spotkań rywalizowali w meczu o trzecie miejsce, w którym lepszy okazał się Łukasz Marculewicz.

W finale, po przeciwnych stronach siatki stanęli tenisiści, którzy w swoich wcześniejszych meczach nie odnieśli żadnej porażki – Piotr Borowski i Maciej Jurczenia,. Po wyrównanym początku spotkania, Piotr uzyskał wyraźną przewagę w kolejnych gemach, dwukrotnie przełamując podanie przeciwnika i wygrywając własne gemy serwisowe. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Piotra Borowskiego (6:2). Końcowa klasyfikacja turnieju prezentuje się następująco:

  1. Piotr Borowski,
  2. Maciej Jurczenia,
  3. Łukasz Marculewicz,
  4. Rafał Śliż,

5-6. Michał Borowski, Lech Pilcicki,

7-8. Michał Repucho, Mirosław Grabowicz.

Puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w imieniu Pani Burmistrz wręczył dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce – Piotr Rygasiewicz. Miłośników tenisa ziemnego już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych zawodach na sokólskich kortach. Wkrótce czekają nas kolejne zmagania w cyklu Grand Prix Sokółki w Tenisie Ziemnym, na które serdecznie wszystkich  zapraszamy!

Równolegle z rozgrywkami tenisa ziemnego został rozegrany Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Także tutaj do wygrania był puchar Burmistrza Sokółki. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn. Po kilku pasjonujących spotkaniach na murawie poznaliśmy tegorocznych triumfatorów. Oto klasyfikacja generalna:

1. Koledzy i Baran,

2. Specy Ficzni,

3. 4 FUN,

4. White Power,

5. KS Starowlany

Gratulacje!