Menu / szukaj

Zwiedzanie Twierdzy Osowiec oraz wycieczka po Biebrzańskim Parku Narodowym – przedostatni dzień półkolonii!

W dniu wczorajszym uczestnicy półkolonii stawili się na zbiórce trochę wcześniej niż zazwyczaj, powodem był wyjazd na wycieczkę. Autokar pełen rozweselonych dzieci udał się w kierunku Twierdzy Osowiec. Na miejscu dzieci przywitał przewodnik i stało się oczywiste, że za chwilę czeka ich niezapomniana przygoda w nadbiebrzańskich fortyfikacjach. Potężne mury, mroczne pomieszczenia oraz opowieści przewodnika sprawiły, że dzieci poczuły prawdziwą atmosferę dziewiętnastowiecznej twierdzy, która nigdy nie została zdobyta!

Podczas dwugodzinnej przygody w Osowcu dzieci zdążyły poznać legendy związane z tym tajemniczym miejscem. Nie zabrakło też ciekawostek historycznych sięgających pierwszej wojny światowej. Gdy wyprawa po fortyfikacji dobiegła końca wszyscy udali się na ognisko i wspólny posiłek.

Gdy wszyscy zaspokoili już głód przyszedł czas na drugą część wycieczki czyli wizytę w Biebrzańskim Parku Narodowym. Na dzieci czekała dwójka przewodników, którzy poprzez edukacyjne warsztaty wprowadzili obozowiczów w świat dzikiej natury. Pierwszym tematem był „Świat owadożernej rosiczki”. Dzieci mogły nie tylko posłuchać o drapieżnej roślince, ale także zobaczyć ją z bliska. Gdy rosiczka nie miała już przed obozowiczami żadnych tajemnic przyszedł czas na drugie warsztaty. Tym razem dzieci uczyły się rozpoznawania tropów zwierząt. Po wyczerpujących zajęciach z przewodnikami przyszedł czas na pożegnanie z krainą Biebrzy i powrót do domu.

W dniu dzisiejszym dzieci spędzają czas na miejscu w Sokółce rozwijając swoje zainteresowania oraz umiejętności związane ze sportem, tańcami oraz żeglarstwem. Na koniec obozowiczów czeka jeszcze pożegnalne ognisko przy którym podsumują wspólnie spędzony czas.

Już od poniedziałku na obiektach OSiR w Sokółce gościć będziemy drugi turnus półkolonii. Tym razem do wspólnej zabawy przystąpią dzieci z roczników 2004-2007.

Wypoczynek dzieci pod nazwą „Wakacje w Mieście 2017” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Organizatorami „Wakacji w Mieście 2017” są:

-Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,

-Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,

-Urząd Miejski w Sokółce,

-Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki,