Menu / szukaj

Wizyta w parku trampolin oraz leśna przygoda w Poczopku – półkolonie trwają w najlepsze!

Wtorek i środa minęły naszym obozowiczom pod znakiem wyjazdów i świetnej zabawy. Wycieczka do parku trampolin była bardzo oczekiwaną atrakcją. Już w autokarze dzieciom dopisywały humory. Po przyjeździe na miejsce i przebraniu się, dzieci żywiołowo ruszyły do zabawy! Niezliczone ilości podskoków, salt, obrotów sprawiały obozowiczom niesamowitą radość, wychowawcy również  wczuli się w wyskokowy nastrój i ruszyli do zabawy. Po blisko dwóch godzinach beztroskiego szaleństwa wszyscy udali się na wspólny posiłek – pizzę. 

Po powrocie do Sokółki na dzieci czekały jeszcze zajęcia tematyczne z tańca, żeglarstwa i piłki nożnej. Ten dzień na pewno pozostanie im na bardzo długo w pamięci.

Następnego dnia po zbiórce o 8:00 dzieci wsiadły do autokaru i wyruszyły w kierunku Nadleśnictwa Krynki w Poczopku. Na miejscu nasza grupa została przywitana przez leśniczego. Pierwszą atrakcją tego dnia były mini zawody w biegach na orientację, w których dzieci miały za zadanie odnaleźć 10 punktów przy pomocy specjalnie przygotowanej mapy. Obozowiczom poszło to bardzo sprawnie i wszyscy ukończyli bieg. Następnie wszyscy udali się na ognisko, przy którym upiekli kiełbaski i zjedli je ze smakiem. Ostatnią atrakcją w nadleśnictwie było zwiedzanie muzeum. Ciekawe eksponaty oraz interesujące opowieści przewodnika wprowadziły dzieci w leśną krainę. Gdy już wszystkie zakamarki Nadleśnictwa w Poczopku zostały zwiedzone, dzieci wraz z wychowawcami wsiadły do autokaru i wyruszyły w kierunku Sokółki. Na miejscu obozowicze przystąpili jeszcze do zajęć tematycznych, po których pełne niezapomnianych wrażeń rozeszły się do domów.