Menu / szukaj

Pierwszy wakacyjny turnus już za nami!

W piątek nad Zalewem Sokólskim zakończyliśmy I turnus „Wakacji w Mieście 2017”. Na pierwszy ogień ruszyły dzieciaki z młodszych roczników tj. 2008-2010. I choć przewidywane prognozy pogody były nam nieprzychylne, na całe szczęście tym razem nie do końca się sprawdziły. Podczas większości naszych wspólnych spotkań towarzyszyła nam słoneczna aura, a pogoda ducha była cały czas ;).

Ostatni dzień naszych pierwszych półkolonii postanowiliśmy spędzić nad wodą, toteż wszystkie grupy uzbrojone w stroje i akcesoria kąpielowe miały możliwość popluskania się w wodzie. Żeglarze, tak jak w poprzednich dniach spędzili kilka godzin za sterami łódek, w ostatnim dniu mogli zademonstrować dla pozostałych wczasowiczów czego się nauczyli podczas całotygodniowych zajęć. Z kolei tancerki w tej wspaniałej scenerii tańczyły w takt zumby – część dziewczynek skakała na plaży, natomiast kilka z nich postanowiło sprawdzić się w aqua zumbie ;). Nasi sportowcy większość czasu wykorzystali na „pokopanie” piłki, część dzieciaków pochłonęła siatkówka plażowa, której trening przeprowadzały urocze instruktorki z UKS MIKOLO. Po całym dniu pozytywnych szaleństw wygłodniałym dzieciom, bo jak wszyscy wiemy woda „wyciąga”, kiełbaska z ogniska smakowała wybornie ;). W międzyczasie odwiedzili nas wyjątkowi goście – funkcjonariusze Straży Pożarnej i Policji, którzy przeprowadzili krótką prelekcję nt. bezpieczeństwa nad wodą. Była pierwsza pomoc, bliskie spotkanie z fantomem i niezwykle realistycznym topielcem oraz pokaz wozu strażackiego.

Na końcowym podsumowaniu pierwszego tegorocznego wypoczynku nie mogło zabraknąć „sztabu dowodzącego” – odwiedziła nas kierownik obozu Anna Lisowska, której towarzyszyli Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz oraz Burmistrz Adam Kowalczuk. Tradycyjnie już – wszystkim obozowiczom zostały wręczone pamiątkowe koszulki. Cały ten pożegnalny akcent uwieczniliśmy na wspólnej fotografii.

Z tego miejsca dziękujemy naszym wspaniałym instruktorom i opiekunom za sprawowaną nad dziećmi pieczę:

  • Anna Lisowska – kierownik wypoczynku,
  • Inessa Tokhvin – wychowawca grupy tanecznej,
  • Paulina Sawicka – wychowawca grupy żeglarskiej,
  • Krystian Markowski – wychowawca grupy sportowej,
  • Zdzisław Sidorowicz – wychowawca grupy sportowej,
  • Anna Kuklicz – instruktor tańca,
  • Paweł Bronowicz – instruktor żeglarstwa,
  • Waldemar Fiszer – instruktor żeglarstwa.

Wypoczynek dzieci pod nazwą „Wakacje w Mieście 2017” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Organizatorami „Wakacji w Mieście 2017” są:

-Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,

-Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,

-Urząd Miejski w Sokółce,

-Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Od dzisiejszego dnia swoją przygodę z „Wakacjami w Mieście 2017” rozpoczęła nowa 45-osobowa grupa z roczników 2004-2007!

Życzymy dużo słoneczka, masę pozytywnych wrażeń, pomyślnych wiatrów oraz przede wszystkim BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU!