Menu / szukaj

Miasteczko ruchu drogowego odnowione – startujemy z edukacyjną akcją!

P1580886

Już w najbliższą niedzielę – 10 lipca ruszamy z kolejną wakacyjną akcją! Dzięki naszej inicjatywie, przy współpracy z  KPP w Sokółce, SKK „Sokół” oraz Straży Miejskiej po długiej przerwie wznawia funkcjonowanie miasteczko ruchu drogowego, usytuowane przy Przedszkolu nr 2 w Sokółce na Osiedlu Zielonym. W każde niedzielne, letnie popołudnie – w godzinach 15.00-17.00 zapraszamy najmłodszych – dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III do aktywnego uczestniczenia w profesjonalnej „szkole jazdy” na rowerze. Pod czujnym okiem „specjalistów” od ruchu drogowego – służb porządkowych oraz zawodników klubu kolarskiego dzieciaki będą mogły zgłębić technikę oraz poznać przepisy prawidłowego poruszania się po drogach. Oprócz sportowych wrażeń, nowych umiejętności i sporej dawki wiedzy w dniu otwarcia na pierwszych 30 uczestników czekać będzie darmowa słodka niespodzianka – orzeźwiające lody oraz drobne nagrody. Natomiast w godzinach 17.00-19.00 zapraszamy wszystkich chętnych miłośników jednośladów do włączenia się w sportową akcję.

Sprawy organizacyjne: Dzieci w wieku do 7 lat obowiązkowo pod opieką dorosłego. Każdy uczestnik akcji przychodzi na spotkanie ze swoim rowerem, mile widziane kaski ochronne.

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Szkolenia „raczkujących” rowerzystów jest potrzebną inwestycją, gdyż najmłodszy uczestnik ruchu drogowego w odpowiedni sposób przygotowany do poruszania się jednośladem staje się bardziej świadomym pieszym, a gdy dorasta ma ugruntowane podstawy do uzyskania prawa jazdy.

Tego typu społeczna inicjatywa jest doskonałą formą na spożytkowanie wolnego czasu, którego dzieci w czasie letnich wakacji mają pod dostatkiem, zatem:

Zachęcamy, ZAPRASZAMY!