Menu / szukaj

Szkoła jazdy na miasteczku ruchu drogowego!

110-P1590258

Wczoraj – 10 lipca odbyła się pierwsza szkoła jazdy na odnowionym miasteczku ruchu drogowego na Osiedlu Zielonym. Z ogromną satysfakcją stwierdziliśmy, iż nowa inicjatywa spotkała się z wielkim zainteresowaniem wśród dzieci – na prekursorskie zajęcia przybyła liczna gromada młodziutkich sportowców, nie tylko pasjonatów rowerów, ale również miłośników hulajnogi oraz rolek.

Wszystkich zgromadzonych powitała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Dyrektor OSiR Piotr Rygasiewicz oraz przedstawiciele służb mundurowych – KPP oraz Straży Miejskiej w Sokółce. Następnie krótką pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego wygłosił reprezentant Policji – Marcin Połuszejko. A gdy już dzieciaki zostały zapoznane z teoretycznymi aspektami obowiązującymi na jezdni przyszedł czas na zastosowanie tych nauk w praktyce. Pod wodzą zawodnika SKK „Sokół” Jacka Kirpszy młodzi uczestnicy spotkania pokonali wyznaczoną przez niego trasę z zastosowaniem się do wszystkich znaków obowiązujących na jezdni. Po wspólnej rundce „po uliczkach” przyszedł czas na nagrodę w postaci orzeźwiających lodów oraz odblasków, które są niezbędne podczas wieczornych przejażdżek rowerowych.

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi Firmie „U Matczaka” za przepyszne lody! Smakowały wyśmienicie, dzieciaki w podskokach śmigały po kolejne porcje ;).

Zapraszamy wszystkich na kolejne szkołę bezpiecznej jazdy w najbliższą niedzielę – 17 lipca w godz. 15.00-19.00. Cykl spotkań na miasteczku ruchu drogowego potrwa do końca wakacji. Tego typu społeczna inicjatywa jest doskonałą formą na spożytkowanie wolnego czasu, którego dzieci w czasie letnich wakacji mają pod dostatkiem.

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Szkolenia „raczkujących” rowerzystów jest potrzebną inwestycją, gdyż najmłodszy uczestnik ruchu drogowego w odpowiedni sposób przygotowany do poruszania się jednośladem staje się bardziej świadomym pieszym, a gdy dorasta ma ugruntowane podstawy do uzyskania prawa jazdy.