Menu / szukaj

Wakacje z OSiR-em!

Wakacje w Mieście

W czasie tegorocznego letniego wypoczynku Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował bogatą ofertę przedsięwzięć skierowaną do wszystkich mieszkańców naszego miasta, jak również odwiedzających nas podczas wakacji turystów.  Na sierpień zaplanowana jest kolejna Edycja Ekstremalnej Przeprawy. W tym roku trasa Sokólskiego Runmageddonu ma być dużo trudniejsza, naszpikowana jeszcze większą ilością pułapek, niebezpiecznych przejść i wymagających przeszkód. Natomiast spragnionych ochłody zapraszamy na strzeżone kąpielisko przy Zalewie Sokólskim, które jest czynne do 31 sierpnia w godzinach 10.00 – 18.00. Oprócz zabaw w wodzie można też wypożyczać kajaki oraz żaglówki i rozkoszować się widokami całego akwenu. Tego lata OSiR wzbogacił się o dwa rowerki wodne. Na miłośników piłki siatkowej czekają też dwa boiska do siatkówki plażowej.

Sekcja tenisa ziemnego i lekkoatletyka              

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce w partnerstwie z Sokólskim Centrum Sportu i Rozrywki zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z tenisa ziemnego i lekkoatletyki. Ta inicjatywa, obejmująca dzieci z roczników 2005-2006 jest ciekawą i pożyteczną alternatywą  spędzania wolnego czasu. Wszystkie spotkania na boiskach OSiR w ramach tej sportowej akcji służą nawiązywania przyjaznych relacji i integracji dzieci z grupą rówieśniczą. Sekcje prowadzą wykwalifikowani, doświadczeni instruktorzy.

„Wakacje w Mieście 2016”

Drugim wspólnym działaniem Ośrodka Sportu i Rekreacji i SCSiR jest letni wypoczynek dla dzieci „Wakacje w Mieście 2016”.  W półkoloniach łącznie weźmie udział 135 dzieci – podzielonych wg grup wiekowych na trzy turnusy: I turnus 18-22 lipiec, II turnus 25-29 lipiec, III turnus 08-12 sierpień. Podczas twórczych i kreatywnych spotkań dzieci będą miały możliwość obcowania z przepiękną przyrodą znajdującą się na podlaskich terenach, poznania wielu ciekawych kulturowo miejsc w naszym regionie oraz zdobędą nowe umiejętności i wiedzę z wielu dziedzin. Uczestnicy letniego wypoczynku, wg preferencji zostaną podzieleni na trzy grupy tematyczne: żeglarską, taneczną i ogólnosportową. W programie znajdzie się m.in. wycieczka do Parku Dinozaurów w Jurowcach, rejsy żaglówkami i motorówkami, wizyta w  Muzeum Wsi w Wasilkowie czy wypad do jednej z okolicznych stadnin koni. Wszystkie zajęcia posłużą kształtowaniu postawy wzajemnej tolerancji i szacunku dla drugiej osoby. Sportowo-rekreacyjny cykl spotkań będzie się odbywać pod okiem doświadczonej kadry opiekunów oraz instruktorów.

Gorące lato z motorowodniakami nad Zalewem w Sokółce

OSiR w Sokółce oraz Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego przygotował dla miłośników aktywnego wypoczynku tydzień bezpłatnych niespodzianek nad Zalewem Miejskim. W dniach 25-29 lipiec dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki jazdy na nartach wodnych, jak również „pośmigać” na naleśniku, dmuchanym bananie i mega szybkiej motorówce.

Miasteczko ruchu drogowego

W czasie wakacji po długiej przerwie wznawia funkcjonowanie miasteczko ruchu drogowego usytuowane przy Przedszkolu nr 2 w Sokółce na Osiedlu Zielonym. W każdą niedzielę lata zapraszamy najmłodszych – dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III w godzinach 15.00-19.00 na profesjonalną „szkołę jazdy” na rowerze. Edukacyjną akcję rozpoczynamy już 10 lipca a wspiera nas w tym Klub Kolarski „Sokół”, Komenda Powiatowa Policji w Sokółce oraz Straż Miejska w Sokółce.

Miasteczko ruchu drogowego jest niezwykle pożyteczną inicjatywą, dającą możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg.

Wakacyjne wejściówki na Krytą Pływalnię

Od 24 lipca w godzinach 14.00-22.00 zapraszamy do korzystania z pływalni sokólskiej oraz z kompleksu saun. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w czasie wakacyjnego wypoczynku płacą jedyne 3 zł za godzinę pobytu na basenie i na strefie saun.

Wszystkie działania finansowane są głównie przez Urząd Miejski w Sokółce, a inicjatywy w pełni popierane są przez Burmistrza Sokółki – Ewę Kulikowską.