Menu / szukaj

Zakończył się II turnus półkolonii „Ferie w Mieście 2015”

P1380162

W piątek 6 lutego dobiegły końca półkolonie „Ferie w Mieście 2015”. W wypoczynku wzięło udział łącznie 90 dzieci z Gminy Sokółka. Podczas trwania turnusów dzieci były podzielone na 3 grupy tematyczne (pływacką, taneczną i ogólnosportową) i brały udział w takich atrakcjach jak: narty zjazdowe, narty biegowe, łyżwy, ognisko, kulig, tańce, pływalnia, gry i zabawy na hali sportowej, seans w kinie, zajęcia w klubie bilardowym oraz lekcja szachów.

Przedostatni dzień drugiego turnusu półkolonii pokrzyżowała pogoda, brak śniegu zmusił organizatorów do zmiany planów i rezygnacji z zajęć na nartach biegowych oraz kuligu. Podczas każdego z pierwszych czterech dni dzieci zaczynały dzień od zajęć tematycznych, następnie dzieci wspólnie korzystały z kolejnych atrakcji. Ostatniego dnia dzieci zjawiły się na zbiórkę już o godzinie 7:30 i po sprawdzeniu obecności wsiadły do autokaru i udały się w kierunku Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Tam czekał już na nich sprzęt w wypożyczalni i instruktorzy, którzy przez dwie godziny uczyli dzieci jazdy na nartach. Następnie dzieci mogły przez godzinę pozostać na stoku pod okiem wychowawców. Po wyczerpującym dniu na stoku dzieci zjadły obiad i udały się w podróż powrotną do Sokółki.

W taki sposób dobiegły końca półkolonie „Ferie Mieście 2015”, w których łącznie wzięło udział 90 dzieci z Gminy Sokółka. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą dzieci czuwali: Jarosław Nelke, Inessa Tokhwin, Paulina Sołtan, Krzysztof Staranowicz, Katarzyna Steć oraz Krzysztof Zaniewski.

Kolejny zorganizowany wypoczynek dzieci z Gminy Sokółka planowany jest na wakacje. Osoby zainteresowane zachęcamy do śledzenia naszej strony www.osir.sokolka.pl, na której będą umieszczane informacje na temat zapisów na półkolonie „Wakacje w Mieście 2015”.