Menu / szukaj

Morsy z Województwa Podlaskiego spotkały się pod palmami[FOTO, VIDEO]

P1380428

W ubiegłą niedzielę 8 lutego nad zalewem w Sokółce spotkały się morsy z całego województwa podlaskiego. Okazją do spotkania była III Tłusta Niedziela z Morsami i Pączkami. To już trzecia edycja tej imprezy w Sokółce. W tym roku odbyła się pod hasłem „Spotkanie pod palmami” i rzeczywiście klimat był iście hawajski. Palmy, dekoracje kwiatowe oraz stroje hawajskie sprawiły, że temperatura była naprawdę gorąca.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00. Przemówienia wygłosili: Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz oraz Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Zbigniew Dębko. Ciepłe słowa przedstawicieli władz rozgrzewały zebranych przed sceną morsów oraz publiczność. Następnie swój występ wykonały sokólskie morsy odśpiewując hymn morsów oraz parę innych przebojów. W prawdziwie karnawałową atmosferę morsów wprowadziły tancerki zumby pod przewodnictwem Anny Kuklicz. Gorący pokaz tańca był początkiem rozgrzewki. Wkrótce roztańczone morsy przystąpiły do konkurencji rozgrzewkowych. Na początek słodycz karnawału, czyli jedzenie gigantycznych świderków na czas. Do rywalizacji przystąpiła trójka morsów, po chwili było wiadomo, że bezkonkurencyjny był mors z Siemiatycz.

Kolejną konkurencją był „Poślizg nie do końca kontrolowany”, czyli konkurs na jak najdłuższy ślizg na sankach. Najlepszy zawodnik uzyskał 22,5 metra deklasując pozostałych. Gdy „saneczkarze” odbierali nagrody, dwie ekipy szykowały się do przeciągania liny. Pojedynek gospodarze kontra goście wzbudził wielkie zainteresowanie. Więcej krzepy wykazali gospodarze pokonując drużynę składającą się z morsów z innych ekip.

Ostatnią konkurencją na rozgrzewkę był pokazowy mecz siatkówki na śniegu. Tu również zmierzyli się przedstawiciele sokólskich morsów oraz pozostałych ekip. Po trudach przeciągania liny siły nie opuściły naszych morsów, którzy zwyciężyli w jednosetowym pojedynku 15:10.

Po meczu siatkówki nadszedł czas na ogólną rozgrzewkę wszystkich morsów, która odbyła się w hawajskich rytmach. Rozgrzane morsy symbolicznie wycięły kawałek przerębla i weszły do wody. Na brzegu czekały na nich pączki, którymi ze smakiem zajadali się w wodzie. Przebrania i peruki morsów sprawiły, że przerębel pod palmami wyglądał w tym momencie tęczowo. Pomysłów na kąpiel morsom nie brakowało, stanie na głowie na krze lodu, skoki do wody, zjazdy na zjeżdżalni to tylko niektóre form uatrakcyjnienia kąpieli tegorocznych śmiałków.

 

 Po wyjściu z wody na morsów czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez „Karczmę za płotem” oraz kiełbaski do pieczenia nad ogniskiem ufundowane prze firmę Eko-Gril. Po lodowatej kąpieli można było też wykąpać się w beczce kąpielowej z gorącą wodą oraz wygrzać się w saunie fińskiej.

Ostatnią atrakcją imprezy dla morsów była „Morsofocia”, czyli robienie zdjęć w przebraniach w fotobudce firmy KS Foto. Zdjęcia były jednocześnie certyfikatem uczestnictwa w „III Tłustej Niedzieli z Morsami i Pączkami – spotkanie pod palmami”.

Organizatorami III Tłustej Niedzieli z Morsami i Pączkami byli:
Burmistrz Sokółki,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
Sokólski Ośrodek Kultury.

Partnerzy:
KPP Straży Pożarnej w Sokółce.

Sponsorami imprezy byli:
Eko-Gril Sokółka,
Jaskółka,
Karczma Za Płotem,
Gospoda w Chlewie,
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krynki,
MetalFach,
Pomoc Drogowa Kaweta,
Stacja Paliw Sokółka SA CHA S.C.

Patron medialny:
iSokolka.eu

Plakat_Morsy_2015_ba