Menu / szukaj

Zakończenie II Turnusu Półkolonii „Ferie 2014”

Do historii przeszedł kolejny turnus zimowych „Ferii w mieście 2014”. Ostatnim etapem obozu dzieci z rocznika 2005-2006 była wyprawa do Białegostoku.

Pierwsza atrakcja piątkowego spotkania to wizyta w Muzeum Wojska Polskiego. Zachwycające wystawy, licznie zgromadzone zbiory broni, umundurowania i wyposażenia armii narodowej wywołały w najmłodszych falę zachwytów. Największą radość sprawiło dzieciom mianowanie na rycerzy i rycerki. Po sporym „zastrzyku” wiedzy historycznej obozowa ekipa udała się na miejskie lodowisko do BOSiRu. Dzieciaki roześmiane od ucha do ucha w towarzystwie pingwinków wykonywały popisy i akrobacje na łyżwach.

Wymęczona śnieżnymi szaleństwami, ale przeszczęśliwa brygada wróciła do Sokółki. Na pożegnanie wspólnie spędzonego tygodnia młodzi sportowcy (po takich feriach każdy z nich niewątpliwie zasługują na miano sportowca;)) otrzymali w podarunku lokalny przewodnik „Sokółka znana i nieznana”. W załączeniu do książeczki dołączyliśmy ankietę skierowaną do rodziców dotyczącą ich opinii na temat „Ferii w mieście 2014”.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom Piekarni „PSS JASKÓŁKA” za pyszny poczęstunek w formie pączków i Panu Jerzemu Czesławowi Matulewiczowi za osłodzenie zimowych ferii gorącą czekoladą.
Organizatorami zimowego wypoczynku dzieci „Ferie w mieście 2014” był Urząd Miejski w Sokółce we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Poniżej przedstawiamy pierwsze opinii rodziców

Zalety półkolonii: „Aktywnie spędzony czas dziecka, dużo atrakcji, odkrywanie nowych pasji, dobra opieka, niski koszt, poznanie nowych przyjaciół”.
Wady półkolonii: brak.
W dodatkowych opiniach proponuje się kontynuację inicjatywy organizowania półkolonii.