Menu / szukaj

„Ferie 2014”, II Turnus trwa w najlepsze!

Kolejnym etapem programu zimowych półkolonii dzieci była wycieczka do Supraśla. Młodzi obozowicze tego dnia miały możliwość obcowania ze sztuką. W pierwszej kolejności uczestniczyły w pokazie niezwykłych umiejętności łuczników konnych. Popisy strzeleckie na wspaniałych wierzchowcach bardzo podobały się dzieciom.

Po widowisku zaprezentowanym przez łuczników wraz z opiekunami skierowały swoje kroki do Muzeum Ikon. Pasjonujące opowieści przewodników oraz możliwość własnoręcznego wykonania arcydzieł- ikon wprawiły maluchy w zachwyt. Po niezwykle inspirującym wykładzie ze sztuki wycieczkowicze powrócili do Sokółki.

Czwarty dzień wspólnych spotkań stał pod znakiem sportowych wrażeń. Dzieci wraz z opiekunami udały się na zimową eskapadę do Wojewódzkiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie. W nawiązaniu do wcześniejszego turnusu ferii, w którym panował siarczysty mróz tym razem pogoda dopisała na całego. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci przyuczały się podstaw technik narciarskich. A gdy już „potrafiły ustać na nartach”;) ruszały w samodzielną walkę ze stokami (oczywiście pod ciągłym, czujnym nadzorem opiekunów). Zmarzlakom zabawę ocieplała pyszna herbatka, choć pod „nawałem” śnieżnych wrażeń i tak panowała niezwykle gorąca atmosfera.