Menu / szukaj

Rozpoczął się II turnus półkolonii „Ferie 2014”

W drugim tygodniu zimowego wypoczynku ruszył kolejny turnus ferii dla dzieci zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Tym razem program półkolonii był zaadresowany do najmłodszych uczniów klas podstawowych I-II.

Pierwszy dzień upłynął dzieciom na grach i zabawach integracyjnych. Mali uczestnicy zimowiska mieli możliwość zapoznania się i nawiązania nowych znajomości. Swoją wizytą i pogadanką zaszczyciły obóz służby mundurowe: Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce oraz przedstawiciele Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Atrakcją poniedziałkowego spotkania była wizyta grupy artystycznej, która zaprezentowała obozowiczom niezwykły popis żonglerskich umiejętności. Kolejnym punktem pierwszego dnia wspólnego wypoczynku były popisy wodne na basenie.

Następny dzień ferii obfitował w przeżycia sportowe. Moc zimowych wrażeń zapewniła dzieciom Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych. Młodzi obozowicze mieli okazje wypróbowania swoich sił w narciarstwie biegowym. Pod okiem doświadczonego instruktora odkrywały i szlifowały swoje umiejętności. Po wyczerpujących, ale niezwykle ciekawych zmaganiach na naszych sportowców czekała gorąca herbata oraz pyszna kiełbaska prosto z ogniska. Uwieńczeniem wtorkowego dnia ferii był kulig po okolicznych terenach Malawicz.

W środę program półkolonii przewiduje wycieczkę do Supraśla m.in. wizytę w Muzeum Ikon oraz spotkanie z łucznikami konnymi. Kolejne sprawozdania i zdjęcia z „Ferii 2014” będziemy umieszczać na bieżąco.