Menu / szukaj

Zakończył się pierwszy turnus „Ferii w mieście”, od poniedziałku rusza drugi!

ferie 3

W piątek 31 stycznia zakończył się pierwszy turnus półkolonii dla dzieci i młodzieży z Gminy Sokółka „Ferie w mieście”.
Pierwszego dnia dzieci miały okazję się lepiej poznać podczas gier i zabaw integracyjnych. Następnie dzieci miały okazję poznać tajniki żonglerki oraz artystycznego układania różnych figur z balonów. W kolejnych dnia dzieci bawiły się poza Sokółką.

Drugi dzień stał pod znakiem gier zabaw i sportów zimowych. Najlepszym miejscem do tego typu zajęć w okolicy są Malawicze Dolne. W miejscowej szkole podstawowej „obozowicze” wypożyczyli narty biegowe i pod okiem doświadczonego i utytułowanego trenera Piotra Zaręby mogli spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym. Na zmęczonych biegaczy czekała gorąca herbata oraz ognisko, a także gry i zabawy w świetlicy. Dodatkową atrakcją tego dnia był kulig po okolicznych drogach.

P1280738

W środę obozowicze odwiedzili Supraśl. Zwiedzali Muzeum Ikon oraz mieli okazję samodzielnie spróbować techniki malowania ikon. Następnie grupa 35 dzieci mogły
podziwiać pokazy łucznictwa konnego.

P1280861

Dzień czwarty to wyczekiwany przez dzieci wyjazd na narty zjazdowe
do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Pomimo przenikliwego mrozu oraz podmuchów wiatru dzieci z wielkim entuzjazmem ruszyły na stok. Pierwsze dwie godziny to nauka podstaw narciarstwa zjazdowego pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Następnie dzieci miały okazję przez blisko godzinę na samodzielną jazdę, a dzieci które ciężej zniosły mróz wróciły do ośrodka, aby się ogrzać przy gorącej herbacie.

Ostatniego dnia zajęcia rozpoczęły się od spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz zasadach bezpieczeństwa. Następnie grupa wyjechała do Białegostoku. Tam pierwszą atrakcją była wizyta w Muzeum Wojska i gra „Wojskowy poligon” oraz wizyta w „Sali Rycerskiej”.

P1280954

Po bardzo interesującej lekcji historii trwającej prawie 2 godziny cała grupa przejechała do Lodowiska BOSiR w Białymstoku. Godzinne zabawy na lodzie były ostatnią atrakcją dla dzieci podczas pierwszego turnusu.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

Już od poniedziałku rusza drugi turnus wypoczynku, w którym wezmą udział dzieci z roczników 2005 i 2006. Plan drugiego turnusu jest bardzo zbliżony do tego który właśnie się zakończył.