Menu / szukaj

,,Szachy bez granic” w sokólskim Gimnazjum nr 1 im. J. Pawła II

DSC_6514

W Gimnazjum nr 1 im. J Pawła II ferie rozpoczęły się  2 turniejami szachowymi pn. ,,Szachy bez granic”. Patronat nad turniejami objął OSiR w Sokółce. W dniach 24.01. do 26.01.2014 r rozegrano dwa turnieje: turniej A open i turniej B dla dzieci do lat 8. W zawodach wzięło udział 29 zawodników. Turnieje rozgrywano w kategorii szachów klasycznych na dystansie 9 rund z tempem gry 1 godz. na partię dla zawodnika w turnieju A i turniej B dwukołowy z tym samym tempem gry. Pomimo mrozu na zewnątrz to temperatura przy szachownicach była bardzo gorąca, partie stały na bardzo wysokim poziomie a pojedynki  bardzo zacięte.

W turnieju A klasę szachową pokazały dziewczyny: Martyna Ziziuk PG nr 1 i Aleksandra Kozaczyńska PG nr 2 w Sokółce zajmując pierwsze dwa miejsca. Panowie musieli uznać wyższość dziewczyn i zadowolić dalszymi miejscami. Martyna ukończyła turniej bez porażki z 8 pkt. Zajmując I miejsce i tuż za nią Ola Kozaczyńska z 7 pkt. z 1 przegraną partią na 9 rozegranych a na III miejscu senior Kopaczewski Zbigniew (Wasilków) z 6 pkt.

W turnieju B (do lat 8) zwycięstwo przypadło Karolowi Krahel 10,5 pkt przed Mariuszem Niedzwieckim 10 pkt i Aleksem Bancerewicz 8,5 pkt., wszyscy MKSz MDK Białystok.

Puchary i medale szachistom wręczył Zastępca Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz, natomiast nagrody rzeczowe ufundowane przez klub szachowy ,,Orient” wręczał prezes Wojciech Zajkowski. Wszyscy szachiści zostali obdarzeni słoikiem miodu przez właściciela pasieki ,,Bartnik Sokólski” p. Zajkowskiego. Ten upominek sprawił szachistom olbrzymią radość zwłaszcza że na zewnątrz panowała temperatura -20 C i miód natychmiast znalazł praktyczne zastosowanie.

Szachiści składają podziękowanie Dyrekcji Gimnazjum nr 1 im. J Pawła II  za udostępnienie sali do gry i gościnne przyjęcie.