Menu / szukaj

Tenisiści w drugim turnieju Grand Prix!

W minioną niedzielę na kortach OSiR odbył się drugi turniej z tegorocznego cyklu Grand Prix Sokółki w Tenisie Ziemnym. Do zawodów przystąpiło 8 tenisistów, a sprzyjająca letnia aura umożliwiła bezproblemowe rozegranie meczów. Ze względu na liczbę uczestników organizatorzy zadecydowali o zastosowaniu systemu brazylijskiego, a wszystkie spotkania rozgrywane były do jednego wygranego seta.

Po przeprowadzeniu meczów eliminacyjnych znana była czwórka najlepszych tenisistów w niedzielnych zawodach. W pierwszym meczu półfinałowym Maciej Juczenia pokonał Jerzego Czarneckiego (6:1), natomiast w drugim Piotr Borowski odniósł zwycięstwo nad Łukaszem Marculewiczem (6:2). W meczu o trzecie miejsce zmierzyć mieli się zatem przegrani z tych spotkań, jednak z powodu kontuzji Łukasz podjął decyzję o kreczu. Tym samym miejsce na najniższym stopniu podium zdobył Jerzy Czarnecki.

W meczu finałowym spotkali się Maciej Jurczenia oraz Piotr Borowski, którzy tego dnia zmierzyli się już we wcześniejszej fazie zawodów. Wówczas zwycięzcą został Piotr (6:3), ale skuteczna gra Macieja w repasażach dała mu szybką okazję do rewanżu za wcześniejszą porażkę. Duże zaangażowanie i mocne uderzenia forehandowe Macieja sprawiły, że zyskał on przewagę w pierwszej fazie spotkania. Jednak to precyzyjny serwis Piotra, taktyczne zagrania slajsem i gra przy siatce zagwarantowały mu ostatecznie zwycięstwo (6:2).

Pełna klasyfikacja zawodów:

  1. Piotr Borowski
  2. Maciej Jurczenia
  3. Jerzy Czarnecki
  4. Łukasz Marculewicz

5-6.  Lech Pilcicki, Michał Borowski

7-8. Emil Picewicz, Mirosław Grabowicz

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach!