Menu / szukaj

Prekursorskie biegi na orientację przeszły do historii!

Dzisiejszy dzień na trwałe zaznaczył się na karcie historii sokólskiego sportu – a to za sprawą pierwszych Zawodów w Biegach na Orientację pod Patronatem Burmistrza Sokółki. I mimo, iż pogoda chciała nam nieco namieszać w planach, profesjonalna organizacja i doskonałe przygotowanie wszystkiego na „tip-top” sprawiło, że wszystko potoczyło się niezwykle sprawnie i bez większych zakłóceń :).

Młodzież z sokólskich szkół podstawowych i gimnazjalnych spisała się wzorowo – raz, że tak licznie zgromadziła się na starcie biegów (75 uczestników), a po wtóre nasze młodziki uzyskały wyniki porównywalne z wynikami ogólnopolskimi! A przypominamy to pierwsze tego typu zawody u nas! Wszyscy zawodnicy mieli do pokonania dwie wymagające niezwykłej sprawności fizycznej i umysłowej trasy – pierwsze punkty „do zaliczenia” znajdywały się na miasteczku ruchu drogowego, z kolei drugi etap przebiegał na terenie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 3. Tak więc dwa wyznaczone szlaki do przebiegnięcia – precyzja, taktyka, przygotowanie kondycyjne, przechytrzenie konkurencji… wszystkie te niuanse odgrywały istotną rolę w całej stawce. Triumfatorzy dzisiejszych prekursorskich zawodów otrzymali wspaniałe trofea sportowe, które wręczyli im zastępca burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz. Natomiast każdy dzielny uczestnik tejże rywalizacji został nagrodzony pamiątkowym medalem „za udział”. Ale zważywszy na trudne warunki pogodowe, w którym przyszło wam startować, niewątpliwie dzisiaj wszyscy możecie czuć się zwycięzcami!

Tak więc pierwsze starty „na orientację” za nami – w przyszłym roku z pewnością to powtórzymy. Postaramy się wybrać taki termin, w którym niebiosa będą troszkę bardziej nam przychylne.

Jeszcze raz gratulujemy wspaniałych wyników i odwagi, chociażby tej, która wypchnęła was w taką pogodę z domu „żeby sobie z nami pobiegać”!

Organizatorami zawodów byli:

  • Burmistrz Sokółki,
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
  • Sokólski Ośrodek Kultury
  • Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Pełne wyniki w pliku pdf poniżej :)

Wyniki _suma_kat