Menu / szukaj

Wakacyjne MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO – czas start!

Już w najbliższą wakacyjną niedzielę – 2 lipca –  ruszamy z kolejną edycją MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO! Ta wspaniała edukacyjno-sportowa inicjatywa w ubiegłym roku cieszyła się zaskakująco wysokim zainteresowaniem wśród dzieci, przyciągając z spotkania na spotkanie coraz to większą liczbę miłośników jednośladów. 

 

Dzięki wspólnej społecznej  inicjatywie zapoczątkowanej w roku 2016 przez Panią Burmistrz Ewę Kulikowską, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, KPP w Sokółce, SKK „Sokół” oraz Straż Miejską miasteczko ruchu drogowego usytuowane przy Przedszkolu nr 2 na Osiedlu Zielonym otrzymało „drugie życie”. Idąc za ciosem, tak jak w roku ubiegłym planujemy przez całe wakacje w każde niedzielne popołudnie w godzinach 15.00-18.00 zaprosić Państwa wraz z całymi rodzinami do aktywnego uczestnictwa w profesjonalnej „szkole bezpiecznej jazdy” na różnego rodzaju sprzętach: rowerach, hulajnogach, rolkach…

To właśnie tu pod czujnym okiem „specjalistów” od ruchu drogowego – służb porządkowych oraz zawodników klubu kolarskiego dzieciaki będą mogły zgłębić technikę oraz poznać przepisy prawidłowego poruszania się po drogach. Oprócz sportowych wrażeń, nowych umiejętności i sporej dawki wiedzy na pierwszym tegorocznym spotkaniu uczestnikom wręczone zostaną drobne upominki.

Akcja na miasteczku ruchu drogowego potrwa do końca wakacji (31 sierpień)!

Sprawy organizacyjne: Dzieci w wieku do 7 lat obowiązkowo pod opieką dorosłego. Każdy uczestnik akcji przychodzi na spotkanie ze swoim rowerem, mile widziane kaski ochronne.

Tego typu społeczna inicjatywa jest doskonałą formą na spożytkowanie wolnego czasu, którego dzieci w czasie letnich wakacji mają pod dostatkiem.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, zachęcamy! 

Organizatorzy: Burmistrz Sokółki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Komenda Powiatowa Policji w Sokółce, Straż Miejska w Sokółce, Sokólski Klub Kolarski „Sokół”.

Zdjęcia „Miasteczko ruchu drogowego 2016”