Menu / szukaj

TRIATHLON SOKÓLSKI po raz trzeci!

Dosłownie, tuż przed kilkunastoma minutami zakończył się III Sokólski Triathlon pod Patronatem Burmistrza Sokółki. Obawialiśmy się nieco o pogodę, bo ta ostatnio jest „w kratkę”, ale dzisiejsza nas nie zawiodła. Powiedzmy, że aura panująca nad Zalewem Sokólskim stworzyła doskonałe warunki dla i tak świetnie już przygotowanych kondycyjnie i logistycznie zawodników.

Rześkie powietrze, lekki wiaterek i wyłaniające się niepewnie zza chmur słońce wszystko to razem idealnie współgrało, wprawiając nas w błogie nastroje. Przy tym wszystkim przyjemną, chciałam napisać niespodzianką, ale nie – nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem pierwsza lokata wywalczona przez naszego rodzimego sportowca Piotra Kirpszę. Już od kilku dobrych lat ten znakomity zawodnik przyczaił nas, że należy do najściślejszej czołówki liderów ;) współorganizowanych przez nas zawodów. Z kolei wśród przedstawicielek płci pięknej triumfatorką zawodów okrzyknięto Panią Aleksandrę Karwacką.

Do zawodów zgłosiło się 49 chętnych triathlonistów, przy czym z nieznanych nam przyczyn losowych kilka osób nie dotarło, koniec końców wystartowała grupa 40 wspaniałych wyczynowców – 6 kobiet i 34 mężczyzn. Nie mogliśmy nie dać szansy „poruszania się” dla najmłodszych, dlatego głównemu wyścigowi towarzyszyły biegi krótkie oraz dwie konkurencje będące przedwstępem do samego wielkiego triathlonu – mianowicie aquathlon i duathlon. Startujących w tych konkurencjach młodych pasjonatów sportu z pewnością za kilka lat z przyjemnością będziemy oglądać w wyścigu głównym.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Poseł Mieczysław Kazimierz Baszko, z kolei wspaniałe nagrody w postaci czeków do sklepu sportowego wręczyli Dyrektor OSiR Sokółka Piotr Rygasiewicz, Prezes SCSiR Krzysztof Zaniewski oraz wspaniały siatkarz UKS Mikolo Krystian Markowski. Dodatkowe nagrody-niespodzianki rozlosowaliśmy podczas loterii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników. Pobiliście jakieś własne rekordy?

I co tu dużo rzec, szykujemy się na następny rok! Bieżnia, basen i te sprawy… ;)

Oto wyniki pozycji medalowych:

KOBIETY

Kategoria K-16:

Miejsce 1 – Karwacka Aleksandra

Miejsce 2 – Kaczko Magdalena

Kategoria K-30:

Miejsce 1 – Lange Genowefa

Miejsce 2 – Gawrych Sylwia

Miejsce 3 – Zawistowska Alicja

Kategoria K-50+:

Miejsce 1 – Łuszcz Joanna

Kategoria generalna KOBIET:

Miejsce 1 – Karwacka Aleksandra

Miejsce 2 – Kaczko Magdalena

Miejsce 3 – Lange Genowefa

MĘŻCZYŹNI

Kategoria M-16:

Miejsce 1 – Kirpsza Piotr

Miejsce 2 – Kołosowski Kamil

Miejsce 3 – Nizio Adam

Kategoria M-30:

Miejsce 1 – Domitrz Mariusz

Miejsce 2 – Stypułkowski Michał

Miejsce 3 – Bakun Jacek

Kategoria M-50+:

Miejsce 1 – Puciłowski Mirosław

Miejsce 2 – Omieljańczuk Ryszard

Miejsce 3 – Safrończyk Wieńczysław

Kategoria generalna MĘŻCZYZN:

Miejsce 1 – Kirpsza Piotr

Miejsce 2 – Kołosowski Kamil

Miejsce 3 – Nizio Adam

Jeszcze raz gratulujemy! 

Oto pełne wynik: Wyniki końcowe I