Menu / szukaj

SKK RACE wokół miejskiego stadionu!

W miniony piątek na bieżni Stadionu Miejskiego rozegrały się pierwsze ZAWODY KOLARSKIE SKK RACE. A wszystko to w związku z uczczeniem obchodzonego we czwartek Dnia Dziecka.

1 czerwca nasz stadion był wielkim placem zabaw, natychmiastowa metamorfoza i dzień później przeistoczył się w prawdziwy tor wyścigowy. 

 

Organizatorzy doliczyli się prawie 50 młodych zawodników! W zależności od kategorii wiekowej, a było ich cztery, zawodnicy mieli do pokonania od jednego do ośmiu kółek. Do wyścigu przystąpili zarówno doświadczeni już kolarze mogący poszczycić się znakomitymi osiągnięciami, jak również dzieciaczki, które dopiero co nauczyły się poruszać na dwóch kółkach. Przyjemnie było obserwować, jak takie małe szkraby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę sportową z tak niebywałą determinacją dosiadają swoich rowerków i pragną jak najszybciej dotrzeć do mety. Naprawdę coś świetnego! Oczywiście, ta wytrwałość i znakomita jazda musiała zostać nagrodzona, toteż wszyscy zawodnicy startujący w tej sportowej imprezie otrzymali pamiątkowy dyplom i medal. Aby nieco osłodzić ten niebywały trud młodzi kolarze ponownie regenerowali siły porcją przepysznych lodów. Dodatkową atrakcją była loteria z nagrodami!

Planowane są kolejne edycje zawodów SKK Race jeszcze tego lata!

Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Sokólski Klub Kolarski Sokół.

Imprezę patronatem objęła burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.