Menu / szukaj

Obozowicze z wizytą w WOSiR Szelment!

Wczorajszy dzień z pewnością obozowicze zapamiętają na długo. Wyprawa do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie był bardzo oczekiwanym punktem programu zimowych półkolonii. Pogoda dopisała idealnie, lekki mróz i bezwietrzna aura sprzyjała w stawianiu pierwszych kroków na stoku narciarskim. 

Punktualnie o godzinie 10:00 dzieci zameldowały się przy obiektach WOSiR. W pierwszej kolejności wszyscy zaopatrzyli się w sprzęt narciarski w wypożyczalni. Następnie cała gromada obozowiczów pod opieką wychowawców przemaszerowała pod „Oślą łączkę” gdzie instruktorzy narciarstwa podzielili ich na grupki i przystąpili do nauki jazdy. Pierwsze kroki nie były łatwe, ale ćwiczenia zadane przez instruktorów pomogły przezwyciężyć strach i dzieci coraz śmielej radziły sobie na małej górce. Po dwóch godzinach zajęć z nauczycielami dzieci dostały czas wolny, w którym mogły samodzielnie pośmigać po najprostszym stoku. Prawie wszystkie dzieci skorzystały z tej szansy, a gdy zbliżała się umówiona godzina zbiórki dzieci niechętnie opuszczały górkę, prosząc wychowawców o jeszcze jeden zjazd. Po wszystkim zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi obozowicze wsiedli do autokaru i wyruszyli w podróż powrotną do Sokółki.

W dniu dzisiejszym, dzieci od rana doskonalą swoje umiejętności w grupach tematycznych (grupy: sportowa, taneczna i pływacka), natomiast o godzinie 12:00 wszyscy razem udadzą się na seans do Kina Sokół.