Menu / szukaj

Piotr Borowski wciąż niepokonany na sokólskich kortach!

096-P1620562

W dniu dzisiejszym 30 października rozegrane zostały ostatnie spotkania w ramach turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 7 tenisistów, którzy rywalizowali w systemie pucharowym w meczach do dwóch wygranych setów. Przez cały weekend pogoda nie pozwalała na płynne rozegranie turnieju. Wiele meczy było przerywanych z powodu deszczu.

Sobotnie zmagania wyłoniły czwórkę półfinalistów (Andrzej Dowgiert, Piotr Borowski, Krzysztof Tumiel, Łukasz Marculewicz), a wycofanie się z turnieju jednego z tenisistów pozwoliło na rozegranie jednego meczu półfinałowego już pierwszego dnia rozgrywek (Piotr Borowski zwyciężył 2:0 z Andrzejem Dowgiertem).
Niedziela przywitała naszych zawodników deszczem, pomimo powtarzających się kilkunastominutowych opadów udało się rozegrać wszystkie mecze. W pierwszym tego dnia meczu Krzysztof Tumiel zwyciężył 2:0 z Łukaszem Marculewiczem.
Około godziny 12:30 rozpoczęły się spotkania decydujące o ostatecznej kolejności w turnieju. W meczu o trzecie miejsce po bardzo wyrównanym pojedynku Andrzej Dowgiert pokonał Łukasza Marculewicza 2:1 i to on ostatecznie zajął miejsce na najniższym stopniu podium.
W finale rywalizacja również była bardzo zacięta, a wynik 2:0 nie odzwierciedla emocji, jakie towarzyszyły temu spotkaniu. W pierwszym secie Piotr Borowski zwyciężył 6:4. W drugiej partii przy stanie 5:3 wydawało się, że Krzysztof Tumiel nie zdoła już przeważyć szali zwycięstwa na swoją stronę. Kilka mocnych serwisów  Krzysztofa i błędy (również serwisowe) Piotra sprawiły, że 3 kolejne gemy wygrał pokonany z pierwszego seta. Od tego momentu Piotr Borowski opanował emocje i stopniowo przejmował kontrolę nad grą. Przy stanie 6:6 o zwycięstwie w tej partii zadecydował tie break, w którym lepszy okazał się Piotr Borowski 7:4 i w całym secie 7:6 tym samym zwyciężając w turnieju o Puchar Burmistrza Sokółki.

Za walkę przy kapryśnej pogodzie i częstych opadach deszczu zawodnikom należą się ogromne słowa uznania. Poziom sportowy był wysoki, a kibice oglądający turniej mogli podziwiać wiele wspaniałych wymian.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Piotr Borowski,
  2. Krzysztof Tumiel,
  3. Andrzej Dowgiert,
  4. Łukasz Marculewicz,
  5. -7. Mateusz Sołowiej, Michal Borowski, Marcin Czyrski.

Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w imieniu Pani Burmistrz wręczył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz.