Menu / szukaj

WAKACYJNA OFERTA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU NAD ZALEWEM

1-20160719_124813

Podczas  tegorocznych wakacji  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował bogatą ofertę aktywnego wypoczynku nad sokólskim zalewem.  Już dziś zapraszamy na strzeżone kąpielisko, które jest czynne do 31 sierpnia  w godzinach 10.00 – 18.00. Oprócz zabaw w wodzie można również  wypożyczać sprzęt: kajaki, żaglówki oraz nowo nabyte rowerki wodne. Dużym udogodnieniem dla plażowiczów jest nowopowstała przebieralnia, usytuowana tuż przy zalewie.  Najmłodsi miłośnicy żeglarstwa mogą skorzystać z zajęć praktycznych na żaglówkach typu otymist, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Aktualnie ze  szkółki żeglarskiej korzystają uczestnicy I turnusu obozu „Wakacje w Mieście”. 

Ponadto OSiR w Sokółce wraz z Polskim Związkiem  Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego przygotował  tydzień bezpłatnych niespodzianek nad Zalewem Miejskim. W dniach 25-29 lipiec, dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki jazdy na nartach wodnych, jak również  przejechać się na  dmuchanym bananie i  szybkiej motorówce.
Dnia 25.07 oraz  29.07 atrakcje z motorówkami przeznaczone są dla uczestników wypoczynku „Wakacji w Mieście”.  Natomiast w dniach 26-28 lipca zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z  klas I-VI na bezpłatne przejażdżki motorówką, bananem oraz próbę sił na nartach wodnych.

Dbając o bezpieczeństwo plażowiczów zainstalowano monitoring obiektów zlokalizowanych przy ul. Wodnej 20. Od 22 lipca na stronie www.sokolka.tv będzie aktywny podgląd z kamer zainstalowanych na plaży oraz tarasie widokowym. Takie działanie ma na celu zapobiec dewastacjom oraz atakom wandalizmu. Ponadto bieżący podgląd zalewu daje możliwość mieszkańcom Sokółki sprawdzenia czy kąpielisko funkcjonuje, czy nie (biała lub czerwona flaga).
Pomimo zmiennej pogody gorąco polecamy zapowiedziane  atrakcje!

Zakup rowerków wodnych, szkółka żeglarska oraz przejazdy motorówką z nauką jazdy na  nartach wodnych są finansowane przez Urząd Miejski w Sokółce w ramach programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii.