Menu / szukaj

Wystartowały półkolonie „Wakacje w Mieście 2016”!

1-1-zdjęcie

W poniedziałek 18 lipca rozpoczęły się półkolonie „Wakacje w Mieście”. Jako pierwsze do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce zawitały dzieci z roczników 2007-2009. Wypoczywać będą podczas tygodniowego turnusu pod okiem doświadczonych wychowawców. Pierwszego dnia dzieci miały okazję zapoznać się i wspólnie bawić na zajęciach integracyjnych. W przerwie między zabawami dzieci odwiedził Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz, który poczęstował je słodyczami, aby nie zabrakło im energii na resztę dnia.Następnie podzielone na trzy grupy tematyczne (taneczną, żeglarską oraz sportową) udały się na zajęcia tematyczne. 

Drugi dzień wypoczynku dzieci rozpoczęły od seansu w Kinie Sokół, w którym mogły obejrzeć bajkę „Bardzo Fajny Gigant”. Po zakończonej bajce obozowiczów odwiedziła Pani Burmistrz Ewa Kulikowska. Po krótkiej rozmowie z dziećmi spotkanie uwieczniono pamiątkowym zdjęciem. Następnie grupy rozeszły się na zajęcia tematyczne.

W dniu dzisiejszym obozowicze zwiedzają muzeum wsi w Wasilkowie oraz park dinozaurów w Jurowcach.

Wakacje w Mieście organizowane są przez: Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Burmistrz Sokółki.
Półkolonie odbywają się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.