Menu / szukaj

Dni Sokółki 2016 przeszły do historii!

P1570893

W miniony weekend wspólnie świętowaliśmy obchody Dni Sokółki 2016. Przy tym wspaniałym prezentem dla wszystkich mieszkańców było zwycięstwo naszej reprezentacji w piłkę nożną w rozgrywanych Mistrzostwach Euro 2016.  O godz. 13.00 przed publicznością zaprezentowała się sokólska Orkiestra Dęta, a swój wspaniały pokaz taneczny przedstawiły urocze mażoretki. Było to wstępem do oficjalnego otwarcia ,,Dni Sokółki 2016″ przez Panią Burmistrz Ewę Kulikowską. Ku niebu powędrował bukiet czerwono-żółtych balonów. Następnie na scenie powitaliśmy roześmiane i kolorowe przedszkolaki, które swoimi popisami artystycznymi przyozdobiły scenę. Za maluszkami nadszedł czas na ich nieco starszych kolegów – uczniów z sokólskich Szkół Podstawowych, którzy z równie wielkim zaangażowaniem i pasją przestawiły przygotowane przez siebie układy i repertuary muzyczne.

Po sporej dawce taneczno-wokalnej przenieśliśmy się na boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, gdzie mogliśmy obserwować nietypowy miniturniej w Bumper Ball – kule zderzaki. Ta niezwykle rzadko spotykana dyscyplina sportowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodziaków;). W piłkarskich zmaganiach wzięło udział cztery drużyny.

Klasyfikacja turnieju  Bumper Ball prezentuje się następująco:

1 miejsce -„DDPPM-nons”,

2 miejsce – „ELO-ELO”

3 miejsce – „Betoniary”

4 miejsce – „Makarony”

W tym samym czasie na „estradzie” pojawili się „Piękni i Młodzi”. Ich porywający występ przyciągnął przed scenę liczną publikę. „Disco-polowe” rytmy i wpadające w ucho piosenki nucili niemalże wszyscy zgromadzeni imprezowicze. Po widowiskowym, „luzackim” występie nadszedł czas na nieco ostrzejszą nutę – na scenę wkroczył „BAD FALCON”. Mocno brzmiące instrumenty, silny wokal i ten power – panowie z zespołu zaprezentowali niezłe SHOW. Następnie króciutka przerwa na złapanie oddechu i wielkie wyczekiwanie na gwiazdy wieczoru – grupę PECTUS. Występ zespołu był niewątpliwie najwspanialszym uwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Miasta – prawdziwą wisienką na torcie całej imprezy. Melodyjne głosy,  w tle magiczne  brzmienia instrumentów, niezwykła sceneria  i ONI jak zawsze eleganccy, przystojni i czarujący bracia. Wspólne spotkanie „Dni Sokółki 2016” zakończyliśmy pokazem różnokolorowych, sztucznych ogni. 

Organizatorzy:

  • Burmistrz Sokółki,
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
  • Sokólski Ośrodek Kultury