Menu / szukaj

Pływacy z Szudziałowa podsumowali udział w akcji „Umiem Pływać”

P1530447

W dniu dzisiejszym na Krytej Pływalni OSiR w Sokółce dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szudziałowie zakończyły akcję „Umiem Pływać”. W systematycznych zajęciach pozalekcyjnych brali udział uczniowie klas I-III. Uczyli się pływać oraz doskonalili swoje umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora Jarosława Nelke. 

Dzięki akcji dzieci miały możliwość poznania i opanowania podstawowych zachowywań w wodzie m.in.: leżenia na wodzie, zanurzenia głowy, ćwiczeń pracy nóg, otwierania oczu w wodzie, wydechów do wody, a także techniki pływania. Aby zachęcić najmłodszych do większej aktywności i zainteresowania zajęciami, wszystkie lekcje na pływalni odbywały się w formie zabaw i gier. Na zakończenie cyklu spotkań grupy z Szudziałowa odbył się sprawdzian umiejętności – młodzi pływacy wyławiali muszelki z wody oraz rywalizowali w mini zawodach pływackich. Wszyscy uczestnicy akcji za udział w zajęciach powszechnej nauki z projektu „Umiem pływać” otrzymali jakże zasłużone dyplomy uznania.

Oprócz uczniów z SP Szudziałowo w akcji „Umiem Pływać” brały udział także dzieci ze szkół podstawowych w Babikach oraz Kuźnicy Białostockiej.
Z tego miejsca zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe do udziału w przyszłorocznej edycji „Umiem Pływać”.

Regulamin i załączniki akcji do pobrania pod adresem: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2015/1621,Konkurs-na-dofinansowanie-w-2016-roku-prowadzenia-i-organizacji-zajec-sportowych.html

Zapraszamy!