Menu / szukaj

„Czwartek Kolarski” na Stadionie Miejskim

 

1


Wczoraj na naszym Miejskim Stadionie po raz kolejny – w ramach „Czwartków Kolarskich” gościliśmy młodych rowerowych wyczynowców. Uczestnicy wyścigów – zarówno chłopcy i dziewczęta toczyli zacięte sportowe boje w różnych kategoriach wiekowych: „2009 i młodsi”, 2006-2008, 2003-2005 oraz 1998-2002.

– Nowością i niespodzianką była ostatnia rywalizacja najstarszej grupy, która przeprowadzana została w formule Wyścigu Australijskiego i bardzo spodobała się publice. Poza pierwszym okrążeniem, które było „puste” na każdym kolejnym z rywalizacji odpadał zawodnik przekraczający linię mety jako ostatni aż do wyłonienia zwycięzcy. Wygrał Dawid Konrad, który przed tygodniem zaliczył kraksę przed metą, a mimo to nie zniechęcił się do kolarstwa i dziś zaprezentował swój talent do tego sportu. – relacjonuje Piotr Kirpsza – Prezes Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół.

Niezwykle ciekawym i  pożytecznym punktem wczorajszego spotkania była prelekcja Funkcjonariuszy Sokólskiej Policji. W swojej pogadance skierowanej do młodych sportowców tłumaczyli Oni zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chętni mogli też oznakować swoje rowery.

Kolejne, ostatnie spotkanie pasjonatów dwukołowców tej edycji „Czwartków Kolarskich” już w najbliższy czwartek. Będzie ono zarazem podsumowaniem generalnej klasyfikacji oraz uhonorowaniem najwybitniejszych zawodników.

Wszystkim wytrwałym sportowcom gratulujemy wyników!

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

2
3
4
6
5
8
CZWARTKI-KOLARSKIE-2015-jpg