Menu / szukaj

Renowacja sztucznej murawy.

P1460986

W ubiegłym tygodniu została przeprowadza kompleksowa  renowacja boiska ze sztuczną trawą przeprowadzona przez firmę GREEN SERWIS GROUP, która od lat specjalizuje się w całkowitej pielęgnacji orlików.

Usługa została wykonana przez czyszczarkę firmy HOURGER SKU 1500 przeznaczona do sztucznej trawy wypełnianej piaskiem lub granulatem gumowym. Jest to jedyna profesjonalna maszyna tego typu na Podlasiu i piąta w Polsce.

P1460968

PRZED RENOWACJĄ

  • trawa na wejściu i brzegach była mocno ubita i położona
  • starty i rozdrobniony granulat nie trzymał włókien trawy w pionie
  • miejscami w polach bramek i ataku dodatkowo poskręcane źdźbła
  • nierównomierna warstwa zasypu wynikająca z eksploatacji boiska

Sztuczna trawa z wypełnieniem podlega wpływom środowiska przez cały czas od samego początku użytkowania. Kurz, pyłek, kawałki roślin oraz starty materiał wnikają wraz z deszczem do drobnych przestrzeni wypełnienia. W ten sposób zabrudzona sztuczna trawa nie może dalej spełniać swoich zadań. Powstaje bardzo duże ryzyko poślizgnięcia wraz z nieobliczalnym ryzykiem wypadku. Jedynie ciągła troska i pielęgnacja syntetycznego wypełnionego trawnika może zapewnić jego stałą pożądaną jakość i umożliwić jego użytkowanie przez długie lata. Dlatego była potrzeba profesjonalnej usługi pielęgnacji sztucznej trawy.

PO RENOWACJI

W ramach efektywnej pielęgnacji konieczne było wybranie materiału wypełniającego z źdźbeł trawy. Należy to powtarzać w regularnych odstępach czasu by to przyniosło zamierzone efekty. Większe zanieczyszczenia zostały odsiane a drobny kurz został przefiltrowany. Zgniecione włókna trawnika zostały wyprostowane i w celu ich stabilizacji na dłuższy czas z powrotem umieszczono materiał wypełniający. Po takiej pielęgnacji powierzchnia przedstawia już jednolity widok. Czyszczenie i dekompaktacja(spulchnienie) nawierzchni poprawiło jej elastyczność i wygląd. Zabieg ten ma nieoceniony wpływ na poprawienie charakterystyki gry.
Poniżej kilka zdjęć przedstawiających widok sztucznej trawy przed pielęgnacją jak i po: