Menu / szukaj

Zakończyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Pływaniu 12 i 13 Latków

P1390471

W dniu dzisiejszym na Krytej Pływalni OSiR w Sokółce zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Pływaniu Młodzików. W zawodach wzięło udział 111 zawodników i zawodniczek. Trwające dwa dni zmagania pływaków były bardzo zacięte, obfitowały w rekordy życiowe. Wielokrotnie o medalu decydowała jedna setna sekundy.

Do zawodów zgłosiło się 7 ekip: Juvenia Białystok, Barracuda Białystok, Wodnik Bielsk Podlaski, Olimpijczyk Suwałki, Pływacy Augustów, Omega Sokółka oraz Batory Sokółka. Dwudniowa rywalizacja toczyła się wśród 12 i 13 latków. Dzisiejsze wyścigi odbyły się w następujących konkurencjach:
– 100 m st. klasycznym,
– 100 m st. motylkowym
– 100 m st. dowolnym,
– 100 m st. grzbietowym,
– 200 m st. grzbietowym
– 200 m st. zmiennym
– 200 m st. klasycznym,
– 400 m st. dowolnym,
– 4×50 m st. dowolnym,
– 4×50 m st. zmiennym.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomami, a drużyny sztafetowe dodatkowo pamiątkowymi pucharami. Dodatkowo po zsumowaniu wyników  wyłoniono po 3 najlepszych zawodników i zawodniczek spośród 12 i 13 latków. Wśród sokólskich pływaków najlepiej wypadli: Gabriela Czarnowicz i Konrad Rećko. Nagrody wręczyli: Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz.

Wyniki uzyskane wciągu dwóch dni będą porównane z osiągnięciami zawodników w innych województwach, dzięki czemu wyłonieni zostaną uczestnicy finałów ogólnopolskich.

Dokładne wyniki poszczególnych konkurencji do pobrania tutaj: wyniki