Menu / szukaj

Pokrótce o zlocie VAG Sokółka [FOTO, VIDEO]

P1390159

W minioną niedzielę można by rzec spełniło się przysłowie „w marcu jak w garncu”- podczas zlotu VAG Sokółka wiosna zaskoczyła miłośników motoryzacji nieco mroźniejszą aurą. Jednakże nie takie już przeszkody na swojej drodze spotykali uczestniczący w spotkaniu właściciele aut niemieckich i w licznej obsadzie zjawili się na zlocie, aby potowarzyszyć sobie w realizacji wspólnej pasji.

Zgodnie z planem start imprezy ruszył ok. godz. 15 na parkingu Placu Kościuszki, natomiast pół godziny później „rajdowcy” niemieckich aut udali się na wspólną przejażdżkę nad Zalew Sokólski. Tam na motoryzacyjnych maniaków czekało ognisko, przy którym mogli się nieco ogrzać oraz „wrzucić coś ciepłego na ruszt”.

Jeśli chodzi o liczby, to według szacunków organizatorów było łącznie około 60 aut. Klub VAG Sokółka gościł administratorów i członków zaprzyjaźnionych klubów z Podlasia- Volkswagen Klub Podlasie, Audi Klub Podlasie, Driver’s Club oraz VAG Augustów jak i swoich osobistych przyjaciół, którzy jeszcze nie mają w posiadaniu wozów z zaszczytnej grupy VAG, ale jeżdżą innymi (równie niezawodnymi ;)) autami. Całemu spotkaniu towarzyszył szczytny cel- zbiórka pieniędzy na leczenie małej Kai, przy czym pełna kwota jeszcze nie jest znana, ale według wstępnych wyliczeń organizatorów wynosi ona kilkaset złotych.