Menu / szukaj

Drugi turnus obozowiczów rozpoczyna wypoczynek pod skrzydłami OSiR’u

P1370797

W dniu dzisiejszym rozpoczął się drugi turnus półkolonii „Ferie w Mieście 2015”. W tym tygodniu w zajęciach biorą udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI z Gminy Sokółka. Półkolonie rozpoczęły się od spotkania integracyjnego, na którym dzieci poznały się nawzajem, a także poznały swoich wychowawców.

Następnie dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Około godziny 9:30 wizytę złożyli przedstawiciele służb mundurowych (policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz straży miejskiej). Dzieci poznały zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych oraz wskazówki, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Dalsza część dnia to już podział na grupy tematyczne(pływacka, taneczna, ogólno-sportowa). Tancerze pomaszerowali do Zespołu Szkół gdzie pod okiem instruktorki tańca Anny Kuklicz wzięli udział w zajęciach zumby. W tym samym czasie pływacy korzystali z atrakcji wodnych na pływalni, a grupa ogólno-sportowa uczestniczyła w zabawach i grach sportowych w hali sportowej SP nr1 w Sokółce. Po 2 godzinach grupy zmieniły miejsca zajęć i tancerze udali się na pływalnię, pływacy na wykład pływacki do świetlicy. Natomiast grupa ogólno-sportowa w Klubie Bilardowym LP uczyła się gry w bilard pod okiem trenerów: Lecha Piekarskiego oraz Piotra Rygasiewicza. W trakcie zajęć dzieci mogły również zagrać z Wicemistrzem Świata Juniorów oraz Mistrzem Polski Seniorów Konradem Piekarskim.

W dniu jutrzejszym rano dzieci wezmą udział w zajęciach tematycznych swoich grup. Następnie udadzą się do Białegostoku, gdzie na lodowisku BOSiR spróbują swoich sił na łyżwach.