Menu / szukaj

Dożynki Gminne 2014

0ecfe-dozynki--2

W ubiegłą niedzielę 7 września na placu przed Kinem Sokół odbyły się Dożynki Gminne. Jak co roku na mieszkańców Gminy Sokółka czekało sporo atrakcji. Pogoda sprzyjała organizatorom.
Po uroczystej mszy świętej (godz. 11:30 w Kościele św. Antoniego w Sokółce) obchody przeniosły się przed kino, gdzie swój występ zaprezentowała Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki wraz z mażoretkami. Po występie swoje przemówienia wygłosili samorządowcy: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko oraz zastępca Burmistrza Sokółki Piotr Bujwicki, a także Proboszcz Stanisław Gniedziejko.

Po obrzędzie dzielenia się chlebem oraz wyróżnieniach najlepszych rolników oraz firm przyszedł czas na atrakcje dla zgromadzonych gości, jako pierwszy wystąpił Polski Zespół Pieśni i Tańca „Chabry”. Kolejnym punktem programu było podsumowanie konkursów na najsmaczniejsze ciasto z jabłkami oraz na najpiękniejszy ogród. Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na konkurencje sprawnościowe. Do rywalizacji przystąpili mężczyźni, kobiety oraz dzieci. Panowie musieli wykazać się w takich zadaniach, jak: wbijanie gwoździ na czas, wyciskanie dyni na ławeczce, jedzenie musu jabłkowego na czas. Kobiety natomiast rywalizowały w tkaniu na krosnach, obieraniu najdłuższej obierki oraz zbieraniu ziemniaków. Na najmłodszych czekała rywalizacja w: oddzielaniu ziaren grochu i fasoli, wiązaniu sznurka rzutach kolbą kukurydzy do celu. Na wszystkich uczestników konkurencji czekały atrakcyjny nagrody.

Na koniec wystąpił zespół „Razem” oraz Jarosław Rynkiewicz.
Ponadto podczas trwania imprezy dzieci mogły korzystać z zabawek dmuchanych firmy „Skokland” na każdego czekała porcja bigosu.