Menu / szukaj

Dzieci z klas III-V rozpoczęły wypoczynek

P1330792

Po zakończeniu półkolonii młodszych dzieci nadszedł czas na ich starszych kolegów z rocznika 2002-2004. Poniedziałkowy program II turnusu „Wakacji w mieście” nieznacznie różnił się od tego z poprzedniego tygodnia.

Dzieci rozpoczęły go na wspólnych zabawach integracyjnych w świetlicy OSiRu, po czym udały się na przechadzkę po mieście. Kino „Sokół” zaprosiło obozowiczów na spotkanie przy popcornie z bohaterami „Gangu wiewióra”. Po fascynujących filmowych wrażeniach cała ekipa ruszyła w dalszą drogę. Dzięki uprzejmości właściciela Klubu LP dzieciaki miały możliwość podpatrzenia podstaw oraz zasięgnięcia kilku wskazówek gry w bilard. Kolejnym punktem tego dnia była wizyta w Straży Pożarnej. Panowie Strażacy w niezwykły sposób opowiadali o swojej odpowiedzialnej pracy (akcjach i wezwaniach na które jeżdżą), demonstrowali sprzęt i pojazdy strażackie oraz cierpliwie odpowiadali na gradobicie pytań zaciekawionych obozowiczów. Uwieńczeniem upalnego, pierwszego spotkania była jakże wyczekiwana wizyta w Lodziarni „U Matczaka”. Roześmiana, zadowolona ekipa  pożegnała się na Krytej Pływalni.

 

 

Wtorkowy program półkolonii realizujemy na wycieczce do Augustowa. Po przybyciu na miejsce mamy możliwość skorzystania z licznych atrakcji oferowanych przez jedną z restauracji, usytuowaną przy porcie katamaranów. Do dyspozycji dzieci są różnego rodzaju automaty do gier m.in. bilard, koszykówka, ogromny dmuchaniec z bohaterami Disneya oraz plac zabaw. Gdy wybija godzina 11.00 wyruszamy w niezwykły rejs starowiecznym statkiem „Jaćwież”  po wodach Rospudy. Otaczające nas krajobrazy, magiczny klimat, załoga prawdziwych „Jaćwingów” sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się do tamtej epoki.  Po niezwykłej przygodzie przyszedł czas na posiłek. Wygłodniałe dzieciaki szturmem ruszyły na pizzę. Puste pudełka po obiedzie oznaczały, że najwyższa pora na odwrót. Podróż powrotną dzieci spędziły na wymianie wrażeń oraz wspólnej zabawie.