Menu / szukaj

Rozpoczął się I turnus „Wakacji w Mieście 2014”

wakacje1

Za nami inauguracja pierwszego turnusu „Wakacji w mieście” dla najmłodszych, który w corocznym cyklu (corocznie) jest organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokólce. Dzieci z roczników 2005-2006 poniedziałkowy poranek rozpoczęły od zabaw i gier integracyjnych, które wyśmienicie sprzyjały nawiązaniu nowych znajomości.

A gdy już wszystkie imiona nowych kolegów i koleżanek zostały zapamiętane, seria zagadek i łamigłówek rozwiązana dzieciaki pod bacznym okiem swoich animatorów udały się na seans do „Kina Sokół”. Ubaw po pachy małym kino maniakom  zapewniła ekipa zwierzaków z filmu „Sezon na misia”. Zaopatrzeni w popcorn (który nie raz lądował obok fotela) niejednokrotnie gromkim śmiechem reagowały na poczynania zabawnych bohaterów.

Kolejne atrakcje czekały na nas w klubie bilardowym LP. Młodzi obozowicze uważnie śledzili ruchy oraz pilnie nastawiali ucha podczas lekcji gry w bilard prowadzonej przez Pana Lecha Piekarskiego- właściciela klubu. Wskazówki mistrza niewątpliwie spodobały się początkującym graczom, którzy dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki. Najmłodsi rywalizowali ze sobą także w piłkarzyki i lotki. Finiszując naszą wyprawę po mieście, wyczerpani upałem udaliśmy się na małą ochłodę do lodziarni „U Matczaka”. Po porcji zimnych słodkości z werwą ruszyliśmy na stadion. Tam na młodych obozowiczów już wyczekiwali rodzice.

Drugiego dnia zaraz po zbiórce cała grupa wsiadła do autokaru i wyjechała do Augustowa. Na miejscu na dzieci czekał mini park rozrywki z zabawkami dmuchanymi. Punktualnie o godzinie 11 kapitan statku „Jaćwież” dał sygnał do wejścia na pokład dla młodych wczasowiczów. Na statku czekali już „Jaćwingowie”, którzy ciekawymi opowieściami umilali czas wyprawy przez Rozpudę. Piękne widoki i słoneczna pogoda towarzyszyły dzieciom przez cały rejs. Po powrocie do portu wyczerpani wczasowicze zasiedli do stołów, gdzie czekała na nich pyszna pizza. Po wspólnym posiłku i dniu pełnym wrażeń przyszedł czas na powrót do Sokółki. W autokarze część dzieci dość szybko złapał popołudniowy sen, pozostałe wykorzystały ten czas na zabawy i rozmowy.

W dniu dzisiejszym dzieci pojechały do Kuźnicy Białostockiej Wołkusz. W planie przewidziana jest wizyta w jednostce Straży Granicznej i zapoznanie się z charakterystyką pracy służb granicznych. a także gry i zabawy w Wołkuszach.