Menu / szukaj

II Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki

pilka-nozna

W niedzielę 29 grudnia odbyła się już druga edycja Sylwestrowego Turnieju Piłki Nożnej. Tegorocznym rozgrywkom towarzyszyła jesienna aura z dodatnią temperaturą. Nie zniechęciło to piłkarzy do wzięcia udziału w turnieju.

O godzinie 10 zaplanowana była młodzieżowa część turnieju. W kategorii rocznik 2001 i młodsi zgłosiła się tylko jedna drużyna i organizatorzy zmuszeni byli do odwołania tej części turnieju. Natomiast w kategorii rocznik 1998 do zawodów przystąpiły 4 drużyny. Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, a mecze składały się z dwóch części po 10 minut. 6 rozegranych spotkań przyniosło następujące rozwiązania:

1. Watykan
2. Wybrzeże Klatki Schodowej
3. FC Janusze
4. FC Drewniaki

Na godzinę 14 przewidziany był początek turnieju w kategorii rocznik 1997 i starsi. Ku zaskoczeniu organizatorów zgłosiło się aż 12 drużyn. Tak duża liczba chętnych do gry wymagała odpowiedniego systemu rozgrywek. Sędzia główny zdecydował, że najkorzystniejsze będzie rozegranie pierwszej części turnieju systemem pucharowym, natomiast wyłonione w ten sposób najlepsze 3 drużyny zmierzą się systemem grupowym(każdy z każdym). Mecze w tej kategorii wiekowej składały się z jednej części gry trwającej 20 minut. Organizatorzy przygotowali dla zawodników gorącą herbatę oraz ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski ufundowane przez firmę EKO-GRIL, pieczywo dostarczyła piekarnia PSS Jaskółka.

Z fazy grupowej Sylwestrowego Turnieju do finałowej grupy awansowały następujące drużyny: Borussia Monchengladbach, Majstry,  4 Fun! „FORFAN”. Już w trakcie pierwszej części turnieju konieczne było włączenie sztucznego oświetlenia co w połączeniu z ogniskiem stworzyło specyficzną atmosferę.
Po rozegraniu 3 spotkań grupy finałowej poznaliśmy końcową kolejność turnieju:

1. MAJSTRY
2.BORUSSIA MONCHENGLADBACH
3. 4 FUN! „FORFAN”

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju oraz zapraszamy w przyszłym roku!