Menu / szukaj

I Maraton Pływacki Pod Patronatem Burmistrza Sokółki „Płyniemy dla Kasi”

pływanie

Dnia 28.12.2013 r. w godzinach od 9-14 na pływalni  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce odbył się I Maraton Pływacki Pod Patronatem Burmistrza Sokółki „Płyniemy dla Kasi”.  Organizatorami imprezy byli Uczniowski Klub Sportowy Omega w Sokółce, Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. W organizację imprezy i jej wsparcie zaangażowało się wiele środowisk w tym harcerze, przedsiębiorcy, samorządowcy, działacze sportowi z różnych klubów i dyscyplin sportu.

Celem imprezy była promocja wśród mieszkańców Sokółki pływania jako sposobu na ciekawe spędzenie czasu wolnego,  w gronie przyjaciół i rodziny, bowiem całe wydarzenie stworzone było z myślą zarówno o młodych jak i starszych mieszkańcach, a zwłaszcza o rodzinach. Impreza połączyła wymiary charytatywny i rekreacyjno – sportowy gdyż miała również na celu wsparcie finansowe i duchowe Kasi Borko, byłej zawodniczki jednego z klubów pływackich z Sokółki, w powrocie do zdrowia.
Każdy z uczestników miał do przepłynięcia jak najdłuższy odcinek w maksymalnym czasie  1,5 godziny. W maratonie wzięło udział ponad 200 osób, które łącznie przepłynęło 214 kilometrów 310 metrów.

Organizatorzy nagradzali wszystkie osoby pływające dyplomami potwierdzającymi uczestnictwo w imprezie, 100 pierwszych osób otrzymało koszulki z  nazwą imprezy. Wręczono 24 puchary dla zawodników, którzy przepłynęli najwięcej metrów w 5 kategoriach wiekowych.
Nagrodzono pluszowym misiem również najmłodszą uczestniczkę zawodów 3,5 miesięczną Olę Firs.
W części sportowej imprezy zawodnicy rywalizowali w 5 grupach wiekowych. W grupie do 7 lat najdłuższy dystans przepłynęła Iga Kuklicz 1300 metrów otrzymując złoty medal, drugie miejsce zajęła Maria Siergiejczyk (650 metrów), trzecie Bartosz Kondrusiewicz i Zosia Sałak, którzy przepłynęli po 350 metrów.
W konkurencji do 15 lat wśród dziewcząt najdłuższy odcinek przepłynęła Aleksandra Rogowicz (5800 metrów), następnie drugie miejsce zajęły Gabrysia Czarnowicz i Anita Hajduk (5700 metrów), trzecie miejsce przypadło Juli Żekało oraz Agnieszce Ancypo (5400 metrów). W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepszy był Krystian Krzyżaniak, który przepłynął 5950 metrów, drugie miejsce zajął Konrad Rećko (5850 metrów) zaś trzeci był Paweł Klejbuk (5650 metrów).
W rywalizacji kobiet w wieku do 35 lat najlepsza była Paulina Kondrusiewicz, która przepłynęła dystans 4750 metrów, drugie miejsce zajęła Joanna Grzesiuk (3750 metrów) zaś trzecie miejsce Diana Bajkowska (3150 metrów).  Wśród mężczyzn w wieku do 35 lat najdłuższy odcinek w czasie 1,5 godziny przepłynął Michał Uściłko 6750 metrów i był to najlepszy rezultat zawodów, drugie miejsce zajął Paweł Pietrych 6100 metrów, zaś trzecie miejsce Damian Aniśko 5550 metrów.
Kolejną konkurencją był wyścig w kategorii wiekowej od 36  do 50 lat. Wśród Pań najlepsza okazała się Małgorzata Pietrych, która przepłynęła 2800 metrów, drugie miejsce zajęła Katarzyna Klimowicz-Kułak (2050 metrów), trzecie miejsce przypadło dla dwóch Pań Agnieszki Kuklik oraz Aleksandry Klimczak-Radkiewicz (1000 metrów). Najdłuższy odcinek w tej kategorii wiekowej wśród Panów przepłynął Hubert Milewski 5100 metrów, drugie miejsce zajął Mirosław Szutkiewicz (4100 metrów), zaś trzecie miejsce Adam Pietrych (3860 metrów).
W konkurencji wiekowej powyżej 50 lat najdłuższy odcinek przepłynął Stanisław Sacharczuk 900 metrów, drugie miejsce zajął Edward Babynko 300 metrów a trzecie Eugeniusz Wiśniewski 200 metrów.
Organizatorzy nagrodzili również pływające rodziny i w tej kategorii łącznie najdłuższy odcinek przepłynęła rodzina Pietrychów, drugie miejsce zajęła rodzina Aniśków zaś trzecie miejsce rodzina Rećków.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w imprezie, szczegóły oraz wszystkie zdjęcia na stronie www.uksomega.pl .