Menu / szukaj

Wojewódzkie Igrzyska LZS

lzs

W ubiegłą sobotę na stadionie OSiR w Sokółce odbyły się Wojewódzkie Igrzyska LZS. Gościliśmy reprezentacje sportowe siedmiu powiatów: augustowskiego, białostockiego, grajewskiego, hajnowskiego, łomżyńskiego, suwalskiego i sokólskiego.  

Przybyłych gości powitał przewodniczący Podlaskiego Zrzeszenia LZS Mieczysław Baszko i jednocześnie wicemarszałek województwa podlaskiego. Zasygnalizował on, że po tych zawodach zwycięscy będą reprezentować województwo podlaskie na ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ełku.

Tymczasem u nas drużyny zmagały się w klasycznych rozgrywkach takich jak: piłka nożna, piłka siatkowa, siatkówka plażowa, koszykówka, jak również w tych rekreacyjnych: strzał na bramkę, zbijanie kręgli, rzut lotką i rzut podkową. Trzyosobowy zespół z powiatu hajnowskiego z wicestarostą Andrzejem Skiepko na czele okazał się tu bezkonkurencyjny.  Nie zabrakło też lekkoatletyki. Sztafeta sprawnościowa drużyn mieszanych (2 kobiety + 2 mężczyzn) wzbudziła wielkie emocje nie tylko wśród zawodników. Pokonanie dystansu 50 metrów z przeszkodami typu przewrót tyłem i w przód na materacu, bieg w worku, przejście pod płotkiem czy przeskok nad, najmniej problemu sprawił drużynie z Grajewa.

Najsilniejsi z poszczególnych reprezentacji mogli spełnić się w wyciskaniu odważnika 17,5 kg. w kategorii wagowej do 85 kg i + 85 kg, a także w konkurencji przeciągania liny. Podczas tej ostatniej aż wrzało od dopingu zgromadzonej publiczności.

Pozytywne emocje, dobra zabawa, i rywalizacja w duch fair play w tym dniu w Sokółce zjednoczyła powiaty woj. podlaskiego dając ostateczny wynik klasyfikacyjny:

  1. Suwałki
  2. Grajewo
  3. Łomża
  4. Hajnówka
  5. Sokółka
  6. Białystok
  7. Augustów