Menu / szukaj

Ferie, ferie i po feriach…

Dobiegły końca dwa turnusy obozu sportowo rekreacyjnego organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Urząd Miejski w Sokółce.
Zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku w obu tygodniach ferii zimowych. Z aktywnego wypoczynku skorzystało łącznie 70 dzieci w wieku od 7 do 13 lat.


Pierwsze do zajęć przystąpiły dzieci z klas IV-VI. Pierwszy dzień w całości grupa spędziła w Sokółce. Zabawy integracyjne, zajęcia taneczne oraz wodne atrakcje na krytej pływalni ułatwiły poznanie nowych kolegów i koleżanek z półkolonii.
Wtorek to już wyjazd na wycieczkę szlakiem rękodzieła ludowego. Wizyta w kuźni kowala oraz pracowni garncarskiej przybliżyły dzieciom tajniki tych, jakże trudnych rzemiosł. Wycieczka zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku oraz zabawami na śniegu. Trzeci dzień rozpoczął się lekcją historii w Muzeum Ziemi Sokólskiej. Ciekawe rekwizyty oraz bardzo interesujące opowieści pani kustosz przyciągnęły uwagę wszystkich dzieci. Następnie cała grupa udała się do Kina Sokół na seans animowanego filmu „Safari”. Ostatnią atrakcją tego dnia były zajęcia taneczne, na których dzieci poznały kroki bardzo popularnego tańca „gangnam style”.
Zdecydowanie najbardziej oczekiwanym dniem podczas obozu był czwartek. Na ten dzień zaplanowany był wyjazd na narty do ośrodka WOSiR Szelment. Dla większości dzieci były to „pierwsze kroki” na nartach zjazdowych, z tego powodu nad ich bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa. Pierwsze próby zjazdów wyglądały dość nieporadnie. Kolejne zjazdy oraz celne uwagi instruktorów sprawiały, że postępy widoczne były gołym okiem, a jazda przynosiła dzieciom radość i satysfakcję. Gdy końca dobiegał czas przeznaczony na narty, dzieci niechętnie opuszczały stoki.
Ostatni dzień wypoczynku w całości związany był z wizytą w stadninie koni w Kraśnianach. Dzieci miały okazję na przejażdżkę koniem, przyjrzenie się pracy w stajni. Ostatnią atrakcją tego dnia i pierwszego turnusu obozu był kulig po pięknej okolicy oraz wspólne ognisko. Po powrocie do Sokółki opiekunowie krótko podsumowali wypoczynek, a dzieci mogły wyrazić swoje opinie na temat obozu. Po wszystkim dzieci w dobrych humorach udały się do domów.
Drugi turnus przeznaczony był dla dzieci z klas I-III. Program drugiej grupy zakładał bardzo podobne atrakcje, jak pierwszej. Niestety już w środę pogoda się pogorszyła. Dodatnia temperatura oraz deszcz zmusiły organizatorów do zmiany planów w pozostałych dniach obozu. Ku zdziwieniu opiekunów, dzieci na wiadomość, że w czwartek zamiast na narty pojadą do aquaparku oraz kina 3D  zareagowały radosnymi okrzykami wyrażając swoje zadowolenie z zaistniałej sytuacji. Animowany film „Ralph Demolka” w wersji 3D wpadł w gusta dzieci, które z zainteresowaniem śledziły losy bajkowego bohatera. Po seansie cała grupa udała się do suwalskiego aquaparku, gdzie dwie godziny wodnych atrakcji minęły w mgnieniu oka. Na zakończenie dnia na obozowiczów czekała jeszcze pizza i powrót do Sokółki.
Ostatni dzień obozu podobnie, jak w pierwszym turnusie dzieci spędziły w stadninie koni w Kraśnianach. Odwilż nie przeszkodziła dzieciom w konnych przejażdżkach, grze w piłkę oraz innych zabawach przygotowanych przez opiekunów. Również i tym razem w rozbawione i w dobrych nastrojach dzieci wróciły do domów.