Menu / szukaj

Pożegnania lata w Sokółce

Ostatni weekend wakacji 2012 obfitował w masę atrakcji dla mieszkańców Gminy Sokółka. Festyn z okazji pożegnania lata trwał dwa dni. W tym roku impreza zbiegła się z jubileuszem 40-lecia fabryki okien „Sokółka Okna i Drzwi”.

W sobotę centrum wydarzeń usytuowane było nad zalewem sokólskim. W pierwszej kolejności przygotowano atrakcje związane z motoryzacją. Zmodyfikowane samochody oraz wynalazki Politechniki Białostockiej były dostępne dla przybyłych gości. Można było zasiąść za kierownicą przedziwnych pojazdów, a nawet skorzystać z przejażdżki nimi. Największa z maszyn – Monster Truck zaprezentował swoje możliwości miażdżąc 2 podstawione samochody. Chwilę później widzowie zmuszeni byli opuścić parking przy ulicy wodnej gdyż kolejną z atrakcji był efektowny pokaz driftingu. W kłębach dymu palonych opon i przy ryku silników sportowych aut zebrani goście głośno oklaskiwali brawurową jazdę kierowców. Nad bezpieczeństwem pokazu czuwała ochrona, jednostka straży pożarnej oraz ratownicy medyczni gotowi w każdej chwili nieść pomoc. Gdy ucichł dźwięk silników, a wiatr rozwiał kłęby dymu, przyszedł czas na występy sceniczne. Na początek występ młodych talentów.

Sobotnie atrakcje zakończył koncert Kali 50/50, sokólskich raperów oraz dyskoteka plenerowa. Ponadto od godziny 1200 dla zwiedzających udostępniono obchodzącą swój jubileusz fabrykę okien.

Niedziela to już inne atrakcje i zupełnie inne miejsce. Centrum wydarzeń przeniosło się na Plac Kościuszki oraz pobliski park. Już od godziny 1000 można było skoczyć na „Bungee” z dźwigu ustawionego na wysokość 60 metrów. W tym czasie trwały ostatnie przygotowania sceny, próby nagłośnienia, a lokalni straganiarze rozstawiali swoje stoiska z rozmaitym asortymentem(od rękodzieła po watę cukrową). W nowo wyremontowanej alejce w parku ustawiono zabytkowe samochody oraz pojazdy Politechniki Białostockiej, które stanowiły główne atrakcje dnia poprzedniego. W parku można było przejechać się quadem oraz sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Pierwszą atrakcją na głównej scenie była gala boksu, podczas której odbyły się następujące walki:
– Kamil Lenkiewicz (UKS Boxing Sokółka) z Krzysztofem Pilisem (Hetman Białystok),
-Rafał Leszczyński (Cristal Białystok) z Kamilem Krokosem (UKS Boxing Sokółka).
-Roger Hryniuk (Cristal Białystok) z Pawłem Wierzbickim (UKS Boxing Sokółka),
-Patrycja Woronowicz (Boxing Sokółka) z Pauliną Borysiewicz (Hetman Białystok),
-Maciej Miszkin z Remigiuszem Wóz.

Przed występem gwiazdy wieczoru – Roberta M odbyły się takie wydarzenia, jak koncert „Avans Dance”, pokazy tańców Breakdance, prezentacja sokólskich stypendystów, a także wybory Miss Sokółki(zwyciężyła Paulina Lenkiewicz z Sokółki).

Prawdziwe tłumy na Plac Kościuszki w Sokółce przyciągnął Robert M, a jego koncert rozgrzał atmosferę do czerwoności. Trwający około godziny występ porwał do zabawy niemal wszystkich zgromadzonych ludzi. Po koncercie widownia długo oklaskiwała artystę oraz tłumnie ustawiała się po autografy.
Całość imprezy zakończył efektowny pokaz fajerwerków.

Sponsorem wody i napojów kolorowych była Firma „Augustowianka”.