Menu / szukaj

Zawody wędkarskie

Podsumowanie zawodów wędkarskich o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce

W niedzielę 19 sierpnia nad Zalewem Sokólskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. O godzinie 8:00 do zawodów przystąpiło 13 zawodników oraz 2 zawodniczki. Rywalizacja toczyła się w 5 kategoriach:  juniorek, seniorek, kadetów, juniorów, seniorów.

Trzygodzinnym zmaganiom wędkarzy towarzyszyła piękna pogoda, prawie bezchmurne niebo i lekki wiatr. Wśród wyławianych ryb przeważały płotki, leszcze oraz okonie. O godzinie 1100 zakończono wędkowanie i rozpoczęto ważenie ryb, najlepsi zawodnicy byli w stanie wyłowić ich ponad kilogram. Następnie wszyscy w dobrych humorach przeszli do biura zawodów na podsumowanie wyników, uhonorowanie zwycięzców oraz wręczenie nagród. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk Dyrektora OSiR pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Po oficjalnym zakończeniu zawodów na wszystkich czekał poczęstunek przy grillu.

Organizatorzy oraz zawodnicy zgodnie podkreślali, że dzięki takim zawodom tradycja wędkarska jest utrwalana nie tylko wśród dorosłych mężczyzn, ale także wśród kobiet i dzieci. Członkowie Sokólskiego Koła PZW w podziękowaniu za pomoc w organizacji zawodów nie szczędzili ciepłych słów pod adresem Dyrektora OSiR, który podziękował za ich aktywność na terenie Zalewu Sokólskiego oraz obiecał organizację tego typu imprez sportowych w przyszłości.

Klasyfikacja końcowa zawodów wędkarskich o Puchar Dyrektora OSiR w Sokółce:

Kategoria Juniorek:
1. Gabriela Kiszkiel.

Kategoria Kobiet:
1. Bogusława Jackiewicz.

Kategoria Kadetów:
1. Jakub Buńkowski,
2. Tomasz Buńkowski.

Kategoria Juniorów:
1. Adrian Kiszkiel.

Kategoria Seniorów:
1. Antoni Buńkowski,
2. Dariusz Krawiel,
3. Bogdan Chłus,
4. Adam Lewosz,
5. Jarosław Kiszkiel,
6. Jan Szczawiński,
7. Jan Jarno,
8-10. Lesław Jarno,
Stanisław Markiewicz,
Stanisław Taudul.