Menu / szukaj

Sparing sokólskich hokeistów z drużyną z Giżycka!

W minioną niedzielę – 24 lutego nasza sokólska drużyna hokejowa rozegrała swój pierwszy mecz na tafli lodowiska w Giżycku. To już ich kolejny występ tego formatu. Po kilku spotkaniach z zawodnikami Husarii Białystok nadszedł czas na nowe sportowe wyzwanie! Tym razem po drugiej stronie tafli stanęła amatorska drużyna Masters Giżycko. Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie, obie drużyny wykazywały się wielką determinacją i walecznością, a podczas całego meczu można było zaobserwować wiele wspaniałych zagrań oraz perfekcyjnie wykończonych trafień.

Koniec końców to drużyna gospodarzy popisała się lepszą skutecznością i zanotowała więcej celnych strzałów, pokonując naszych reprezentantów „Żubry Sokółka” 8:5. Jednak pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały takiego rozstrzygnięcia. Początkowo to drużyna z Sokółki przodowała w meczu, zdobywając dwa pierwsze trafienia i wychodząc tym samym na prowadzenie. Czyżby to chwila dekoncentracji sprawiła, że po kilku kolejnych minutach tablica wyników wyświetlała remis 2:2. Następne celne dwa strzały zanotowała drużyna gospodarzy zdobywając prowadzenie w meczu, którego już nie wypuściła do końca. Należy wspomnieć, że sokólska ekipa „Żubrów” wystąpiła w osłabionych składzie, a tym samym czuje pewien niedosyt. Ale zdradzę jeszcze, że planowane są kolejne spotkania tychże drużyn, zatem na pewno będzie jeszcze sposobność „odegrania się”. Niewątpliwie to sportowe spotkanie jest dla naszej rodzimej drużyny niezwykle cennym doświadczeniem oraz wspaniałym treningiem wzbogacającym ich umiejętności hokejowe.