Menu / szukaj

Drużyna INWIDO zwyciężyła po rzutach karnych z „Resztą Świata”!

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu piłkarskiemu INWIDO kontra „Reszta Świata” na stadionie w Sokółce! Mecz odbywał się w ramach obchodów Dni Sokółki, a firma INWIDO (dawniej „Sokółka Okan i Drzwi” / „Stolbud”) świętuje swoje 45-lecie. Od samego początku  piłkarze INWIDO rzucili się do ataku i już pierwszą akcję przypieczętowali bramką. Chwilę później bardzo groźną akcję przeprowadziła „Reszta Świata” i słupek uratował „Stolarkę” przed stratą bramki. Do końca pierwszej połowy drużyna INWIDO kontrolowała grę, a swoją dominację udokumentowała jeszcze trzema bramkami.

W przewie meczu trener Cezary Kondrusiewicz musiał porządnie zmotywować swoich zawodników, bo druga odsłona meczu to prawdziwy zryw piłkarzy „Reszty Świata”, dużo okazji i w końcu bramka kontaktowa. Gdy wydawało się że INWIDO traci inicjatywę, a strata kolejnych bramek to tylko kwestia czasu, „Stolarze” wyprowadzili składną akcję wykończoną pewnym strzałem nie dając szans bramkarce Annie Kojcie. To niepowodzenie nie zniechęciło „Reszty Świata”, a ich starania szybko zaowocowały bramką. Z każdą kolejną minutą zawodnicy ekipy „INWIDO” opadali z sił, co skrzętnie i z determinacją wykorzystali ich rywale odrabiając kolejne bramki. Gdy regulaminowy czas dobiegał końca zawodnikom „Reszty Świata” została jedna bramka do odrobienia, a sędzia zasygnalizował, że dolicza 2 minuty. Piłkarze INWIDO zdołali odeprzeć lawinowe ataki oponentów tylko do ostatniej akcji, w której do remisu doprowadzili piłkarze „Reszty Świata”. Chwilę później sędzia zakończył mecz i o zwycięstwie w meczu musiał zadecydować konkurs rzutów karnych. Strzały z jedenastu metrów dość pewnie wykonywały oba zespoły i po 5 seriach wynik wynosił 4:4. W dodatkowej serii piłkarz INWIDO wykorzystał swoją próbę, ta sztuka nie udała się zawodnikowi „Reszty Świata” i to „Stolarze” mogli świętować zwycięstwo. Puchar z rąk Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej odebrał kapitan „INWIDO” Czesław Kozioł, a statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymała bramkarka „Reszty Świata” Anna Kojta. Wszystkim zawodnikom i zawodniczce należały się wielkie brawa za wspaniałą sportową rywalizację, wiele emocjonujących akcji, grad bramek i grę w duchu fair-play.