Menu / szukaj

Ogrom wrażeń sportowych podczas obchodów Dni Sokółki 2026

Dni Sokółki 2026  z OSiR Sokółka oczywiście w sportowym wydaniu!

Do zgarnięcia były Puchary Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej, mistrzowskie tytuły, wyjątkowe nagrody oraz wieczna sportowa chwała.

Zapraszamy do naszych fotorelacji z imprez sportowych. 

 

 

Sportowe wydarzenia podczas obchodów dni naszego miasta rozpoczęły się w piątek od rywalizacji maluchów podczas XX. Międzyszkolnego Turnieju Sportowego Olimpijka, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce. Towarzyszyło temu wiele różnorodnych emocji, dziecięca radość, moc energii i zdrowa rywalizacja.

Wyniki XX Międzyszkolnego Turnieju Sportowego „Olimpijka” przedstawiają się następująco:

  • Klasy pierwsze
I miejsce – SP 3 w Sokółce
II miejsce – SP 1 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
  • Klasy drugie
I miejsce – SP 1 w Sokółce
II miejsce – SP 3 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
  • Klasy trzecie
I miejsce – SP 3 w Sokółce
II miejsce – SP 1 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
IV miejsce – SP Bogusze
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i opiekunom.

W sobotę sportowe akcenty naszego świętowania rozpoczęły się od XI Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza Sokółki. Rekordowe 17 załóg rozpoczęło rywalizację w dwudniowych regatach. Zmagania żeglarzy były tak zacięte, że nie obyło się bez kolizji. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a tak wielkie emocje były świetnym prognostykiem na kolejny dzień regat.

W czasie gdy żeglarze wodowali jachty do swoich zmagań przygotowywali się siłacze w ramach Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Sokółki. Organizatorzy przygotowali aż 5 konkurencji (2 dla kobiet i 3 dla mężczyzn). Po blisko dwugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się:

Mężczyźni open w formule Wilks’a (ciężar maksymalny):
1. Garbaczewski Piotr 195 kg,
2. Sadowski Daniel,
3. Kuzniecow Pawel,
4. Nazaruk Rafal,
5. Kamiejsza Mateusz,
6. Konrad Rafal.
Mężczyźni wyciskanie połowy ciężaru ciała na ilość powtórzeń:
1. Nazaruk Rafał 119 razy,
2. Grynczel Arkadiusz,
3. Malicki Dariusz,
4. Kamiejsza Mateusz i Jacek Kirpsza,
5. Sadowski Daniel,
6. Gliniecki Olaf.
KOBIETY wyciskanie sztangi na ilość powtórzeń:
1. Salak Zofia 100 razy,
2. Baszko-Giełda Edyta,
3. Zaniewska Katarzyna.
Podciąganie mężczyźni:
1. Konrad Rafał 50 razy,
2. Paweł Grusznis i Eryk Szydłowski,
3. Nazaruk Rafal,
4. Samojlik Daniel,
5. Bancerek Tomasz,
6. Lubecki Patryk.
Podciaganie kobiet:
1. Salak Zofia 11 razy
2. Kucharewicz Roza i Baszko-Gielda Edyta,
3. Zaniewska Katarzyna.
Gratulujemy!

Z lekkim opóźnieniem, spowodowanym przez deszcz rozpoczęliśmy tak wyczekiwany Wielki Turniej Rodzinny. Do zgarnięcia były czeki, których łączna pula nagród wynosiła zawrotne 3000 zł. W zawodach wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn: „Furjoza”, „Gumisie”, „VIP Cekol”, „Szalone Dziki”, „Zieloni”. Każdy członek ekipy startował we wszystkich konkurencjach – a było ich pięć: wyścigi drewnianych żółwi, wyścig na skrzynkach, dojenie krowy, alkogogle oraz wieloosobowe narty. Najistotniejsze podczas startów były praca zespołowa, dobra taktyka oraz motywacja i doping pozostałych członków ekipy. Triumfatorami zawodów została drużyna VIP Cekol. Z nagrodami i gratulacjami pospieszył dyrektor OSiR Sokółka Piotr Rygasiewicz.

Chmury zbierające się nad sokółką zapowiadały kolejne opady. Na szczęście punktualnie o godzinie 17:30 udało się przeprowadzić pokaz Football Free Style. Wicemistrz Świata i Mistrz Polski Robert Guzik zaprezentował próbkę swoich umiejętności porywając zgromadzoną publiczność. Mistrz piłkarskich trików wykonywał wyzwania rzucane przez kibiców. 40 podbić główką, 20 powtórzeń  „dookoła świata” to żaden problem dla goszczącego u na Mistrza! Po fantastycznym pokazie przyszedł czas na warsztaty, podczas których dzieci oraz młodzież poznawały tajniki techniki trików piłkarskich oraz dryblingu. Pogoda również tym razem nie była zbyt łaskawa, po około 10 minutach od rozpoczęcia warsztatów ulewny deszcz oraz burza zmusiły nas do przeniesienia się do świetlicy. W trudnych warunkach Mistrz zaszczepił w młodych adeptach „bakcyla” do trików piłkarskich. Pokaz i warsztaty Football Free Style były ostatnim sportowym wydarzeniem soboty.

W niedzielny poranek gdy emocje i echo sobotnich koncertów niosły się jeszcze przez Sokółkę do rywalizacji przystąpili wędkarze walczący w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Sokółki. Od godziny 6:00 swoje połowy rozpoczęli seniorzy, natomiast godzinę później wystartowały kategorie młodzieżowe. Pogoda była łaskawa dla wędkarzy opady deszczu pojawiły się dopiero przed dekoracją najlepszych.

Wyniki:

  • kategorii seniorów:
  1. Rafał Święcki,
  2. Artur Bańkowski,
  3. Adam Lewosz.
  • kategoria junior/kadet:
  1. Antoni Bańkowski,
  2. Błażej Czausz,
  3. Ksawery Łapicz.

Gratulujemy!

Oprócz zawodów wędkarskich nad zalewem w niedzielę toczyły się zmagania drugiego dnia Regat o Puchar Burmistrza Sokółki. Wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne doprowadziły do 4 „wywrotek”. Na szczęście żeglarze nie ucierpieli w tych zdarzeniach i można było kontynuować zmagania.

Miłośnicy tenisa ziemnego mogli również liczyć na swój akcent podczas obchodów Dni Sokółki 2026. Od godziny 9:00 na kortach OSiR przy ul. Mariańskiej 31 toczyła się zacięta rywalizacja w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza. Do rozgrywek zgłosiło się 5 zawodników i 2 zawodniczki. Opady deszczu parokrotnie przerywały rywalizację, ale nie przeszkodziło to w dokończeniu turnieju. Najlepszy okazał się Marcin Twardowski, który w finale pokonał Rafała Andrzejewskiego 6:2. W meczu o 3 miejsce Andrzej Żak okazał się lepszy od Marcina Różalskiego.

W niedzielę nie zabrakło też zmagań na halach sportowych. W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce odbył się Turniej Koszykówki 3 na 3 o Puchar Burmistrza Sokółki. Rywalizacja „do jednego kosza” była bardzo emocjonująca. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna „Mistrzowie”, która bez porażki przebrnęła przez cały turniej. Drugie miejsce przypadło ekipie „Makasyny”, trzecie miejsce na podium uzupełnił zespół o nazwie „KCC”. Wyróżnieni zostali też zawodnicy za indywidualne osiągnięcia. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został wybrany Patryk Marchiel, najlepszym obrońcą wybrano Kamila Dziewiątkowskiego. W konkursie rzutów za trzy punkty bezkonkurencyjny okazał się Nikita Tajango. Wyróżniono też najlepszą akcję meczu – którą popisał się Tymoteusz Horosz. Nagrody wręczył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz.

Jedną ze sportowych atrakcji podczas dni Sokółki były rozgrywki w Mistrzostwach Sokółki w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach: OPEN dla wszystkich chętnych, kategoria –  powyżej lat 56, OPEN kobiet, OPEN DEBLE – wspólna dla kobiet i mężczyzn.

Wszystkim wspaniałym sportowcom we wszystkich dziedzinach wielkie gratulacje! Mistrzostwa Sokółki rozstrzygnięte! Wieczna chwała jest!