Menu / szukaj

Pogoda nie zniechęciła biegaczy podczas wiosennej edycji Zalew Run!

Przysłowie mówi „w marcu, jak w garncu” i podobnie było w czasie wiosennej edycji imprezy Zalew Run. Biegacze tego dnia musieli zmagać się z deszczem, śniegiem, a momentami nawet gradem! Na szczęście biegi dla dzieci przebiegły w przyjaznych warunkach atmosferycznych. Około 50 młodych sportowców rywalizowało w wyścigach na hulajnodze i mini biegach. Po przywitaniu maluszków przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską wraz z zastępcami i gospodarza obiektu Dyrektora OSiR w Sokółce Piotra Rygasiewicza przyszedł czas na zaciętą walkę na mini trasach biegowych. Dzieci wykazały wielkie serce do walki i rozpaliły atmosferę przed głównymi dystansami imprezy. Niestety już na koniec ceremonii medalowej dla dzieci pogoda zaczęła się psuć. Opady deszczu zapowiadały, że tego dnia nie będzie łatwo. Pięćdziesiąt trzy osoby na starcie 2 km (w tym wielu znakomitych zawodników i zawodniczek) zapowiadało fantastyczną rywalizację. Chwilę po starcie opady deszczu zmieniły się w śnieg i drobny grad Niepełna jedna pętla wokół zalewu sokólskiego stanowiąca 2000 metrów minęła bardzo szybko, zwycięzca kategorii mężczyzn – Patryk Drężek potrzebował na jej pokonanie zaledwie 6 minut i 20 sekund. Drugi na mecie pojawił się Grzegorz Markiewicz z 14 sekundami straty, pięć sekund później podium uzupełnił Andrzej Ardziewicz. Wśród kobiet najlepsza była Dorota Siemieniuk z czasem 7 minut 55 sekund. Rywalizacja o pierwsze miejsce była niezwykle emocjonująca. Pierwsza – Dorota Siemieniuk wyprzedziła Paulinę Breczko zaledwie o 1 sekundę. Trzecia na mecie zameldowała się Magdalena Lewicka z 17 sekundami straty do zwyciężczyni.

Przemoknięci i zmarznięci biegacze udali się do świetlicy gdzie mogli się ogrzać, napić gorącej herbaty i zjeść przygotowany przez organizatorów posiłek. Dodatkowo wszyscy, którzy przybyli tego dnia nad zalew w Sokółce mogli degustować przepyszne wyroby mleczarskie firmy Mlekpol – Oddział w Sokółce. Ponadto podczas trwania imprezy swoje stoisko miała Fundacja „Na jednej nodze”, która wspiera osoby po amputacjach kończyn. Można było wesprzeć Fundację kupując przygotowane przez nich ozdoby Wielkanocne i ciasta.
Po kilkunastu minutach przerwy przyszedł czas na główny dystans imprezy, czyli bieg na 5 km. Do tego czasu pogoda znacząco się poprawiła, opady całkowicie ustały i w dużo lepszych nastrojach można było przystąpić do rywalizacji. Na starcie pojawiło się 55 osób, które miały do pokonania dwie i pół pętli wokół zalewu. Już po pierwszych 600 metrach na czoło stawki wyłonił się Patryk Drężek, ale tuż za nim podążała grupa pościgowa z Grzegorzem Markiewiczem, Tomaszem Łosiem i Igorem Tarasewiczem. Walka o zwycięstwo zapowiadała się bardzo interesująco, Patryk i Grzegorz mieli już w nogach intensywne 2 km. Kolejna pętla utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że jeśli nic złego się nie wydarzy to Patryk Drężek sięgnie po drugie tego dnia zwycięstwo. Wśród pań było również bardzo ciekawie, na jedno okrążenie przed metą na prowadzeniu były: znakomita triathlonistka Aleksandra Kieda oraz Monika Walesiuk, a nieco za nimi biegły Magdalena Ardziewicz i Martyna Scendo.
Na ostatniej pętli lider – Patryk Drężek powiększył przewagę nad rywalami i wbiegł na metę w fantastycznym czasie 15 minut 55 sekund, z ponad minutową stratą dobiegł Igor Tarasewicz, podium uzupełnił Tomasz Łoś. Jako czwarty „piątkę” ukończył Grzegorz Markiewicz. Najlepsza z pań – Aleksandra Kieda ukończyła bieg również z świetnym czasem 20 minut i 10 sekund, Monika Walesiuk straciła do zwyciężczyni 16 sekund. Trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Ardziewicz -21.07. Gdy wszyscy ukończyli już bieg przyszedł czas na dekorację. Pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, I Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, II Zastępca Burmistrza Adam Juchnik, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz, Dyrektor sokólskiego oddziału Mlekpol Tomasz Goławski.
Bardzo motywujący jest fakt, że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na start wiosennej edycji Zalew Run stawiło się bardzo wielu zawodników i zawodniczek, a także dzieci. Pomimo, że nie wszyscy ukończyli swoje biegi to poziom sportowy przerósł oczekiwania organizatorów, uzyskane rezultaty stają się wyzwaniem do pokonania podczas kolejnych edycji Zalew Run w Sokółce.
Letnia edycja zaplanowana jest na drugą połowę lipca – szczegóły niedługo pojawią się na naszej stronie. Do zobaczenia!

Organizatorzy Wiosennej Edycji Zalew Run:
Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki,
Sokólski Ośrodek Kultury.

Pełne wyniki:

Zalew Run – wiosna – dzieci

2 KM – OPEN
2 KM – K
2 KM – M

5 km – OPEN
5 KM – K
5 KM – M

Zdjęcia
Stoiska i atrakcje towarzyszące zawodom:

Zawody dla dzieci:

Zalew Run!: