Menu / szukaj

TOSIA Z DRUŻYNY SGA OSIR SOKÓŁKA WRACA ZE ZŁOTYM MEDALEM Z OBOZOWYCH MISTRZOSTW POLSKI SPICE GEARS ACADEMY

Obozowe Mistrzostwa Polski były skierowane do uczestników zajęć z robotyki Spice Gears Academy w wieku od 8 do 14 lat. Oprócz wyłonienia, w drodze turnieju najlepszej drużyny robotycznej SGA w Polsce, obóz dostarczył uczestnikom niezapomnianych, pełnych przygód wspomnień oraz zaowocował zawiązaniem nowych przyjaźni wśród podopiecznych Akademii!

W dniach 19-24 lipca na swój pierwszy Obóz Robotyczny Spice Gears Academy wraz z innymi uczestnikami zajęć robotycznych z województwa podlaskiego pojechała Antonina Bułakowska (12 lat) z drużyny z OSiR z Sokółki.   
19 lipca o godzinie 13.00 podlaskie drużyny dotarły na miejsce Obozu do Hotelu Przedwiośnie w Górach Świętokrzyskich, gdzie miały czas na zameldowanie się, poznanie mapy kompleksu oraz harmonogramu i zasad panujących na obozie.
Jeszcze pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z tegorocznymi obozowymi misjami, jakie robot, którego zbudują w zaledwie 4 dni, ma wykonać. Emocje były niesamowite, a każdy z uczestników od samego początku zaczął obmyślać ze swoją drużyną taktykę, która pozwoli zebrać jak największą ilość punktów podczas zaledwie 2,5 minutowego przejazdu robota.
Przez kolejne dni uczestnicy poznawali się bliżej także podczas zmagań w grach e-sportowych. Nie zabrakło również relaksu na basenie czy ściance wspinaczkowej, a także podczas gry w podchody i ogniska obozowe.

Ostatniego dnia wszystkie drużyny skupiły się na doszlifowaniu swoich robotów, aby podczas finałowego dnia pokonać konkurencyjne drużyny.

W momencie gdy rozpoczynał się turniej, wszyscy byli maksymalnie skoncentrowani i z niecierpliwością wyczekiwali finalnego rezultatu kilkudniowych przygotowań. Rozgrywki na macie (Robot Game) polegają na przejeździe zaprogramowanego robota i wykonaniu misji, takich jak: przechylenie wagi poprzez umieszczenie na jej szalach odpowiedniej ilości klocków, postawienie do pionu wieży czy wjazd na most i podniesienie flagi. Tu liczy się taktyka! Wybór lepiej punktowanych, ale zbyt skomplikowanych misji może okazać się niemożliwy do wykonania w czasie 2,5 min, dlatego tak ważny jest dobór misji.
Jednak ocenie nie podlegały jedynie konstrukcja. Kolejnymi ważnymi aspektami, za które przyznawane były punkty była prezentacja robota, na której sędziowie oceniali użyte mechanizmy w robocie, a także złożoność programu. Oprócz tego drużyna musiała wykonać zadanie Team Work, które sprawdzało umiejętność pracy zespołowej uczestników, a także to jak drużyna wspiera i szanuje się nawzajem.
Złoty medal powędrował do drużyny, w skład której wchodziła Tosia z drużyny SGA OSiR Sokółka oraz chłopaki z drużyny z Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach.

Robot drużyny zwycięzców widowiskowo zepchnął z mostu robota drużyny przeciwnej i z sukcesem uniósł znajdujące się na moście flagi, dzięki czemu zdobył kolejne 50 punktów i pozostawił w tyle resztę drużyn!

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapisy na zajęcia od września już trwają. Liczba miejsc ograniczona do 12 osób na drużynę.

Wszystkie informacje można uzyskać u Managera oddziału (tel 731200121 lub mail b.kuc@sgacademy.pl), a także na facebooku Spice Gears Academy Podlaskie.