Menu / szukaj

Ruszają prace w sprawie utworzenia skateparku z prawdziwego zdarzenia

We wtorek 30 lipca odbyły się pierwsze konsultacje z młodzieżą w sprawie nowej inwestycji. Do przebudowy istniejącego od 2008 skateparku na terenie OSiR w Sokółce, przygotowują się władze Gminy Sokółka. W spotkaniu wzięli udział Dyrektor OSiR-u Piotr Rygasiewicz i pracownica Urzędu Miejskiego w Sokółce z Referatu Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Katarzyna Klimowicz-Kułak, którzy przedstawili założenia planowanego przedsięwzięcia.

Gmina Sokółka z Partnerem z Druskiennik zamierzają pozyskać środki z Unii Europejskiej w ramach transgranicznego Programu V-A Litwa Polska na budowę infrastruktury dla miłośników jazdy na rolkach, deskach, rowerach i hulajnogach.

Grupa młodzieży obecna na spotkaniu przedstawiła swoją wizję skateparku. Wskazała jakie elementy należy zakupić, aby z tego miejsca mogły korzystać osoby zarówno rozpoczynające przygodę z tym ekstremalnym sportem, jak również reprezentujące wyższy poziom umiejętności.

Oczekiwania młodzieży zostaną skonsultowane z firmą odpowiedzialną za przygotowanie projektu skateparku.

Wstępne założenia dotyczące projektu zostały już omówione przez przedstawicieli partnerskich samorządów podczas spotkania, które odbyło się w Druskiennikach na Litwie. Z ramienia Gminy Sokółka uczestniczył w nich Dyrektor OSiR Piotr Rygasiewicz.

Szacowana wartość inwestycji dla obu samorządów to ok. 4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 85 proc.