Menu / szukaj

Wojewódzkie Igrzyska LZS już wkrótce na Stadionie Miejskim!

Z przyjemnością możemy zakomunikować, że po kilku latach przerwy będziemy ponownie gościć na obiektach sportowych OSiR Sokółka Wojewódzkie Igrzyska LZS. Spotkanie ludowych zespołów sportowych odbędzie się w sobotę – 6 lipca na Stadionie Miejskim, start o godzinie 10:30. 

W ramach igrzysk przewidziane są liczne konkurencje indywidualne oraz zespołowe, począwszy od popularnej piłki nożnej czy siatkowej, kończąc na bardziej wyszukanej „dyscyplinie” jaką jest „rzut beretem” czy „rzut drwala”. Nie może zabraknąć również „Trójboju dla władz”, na który składają się kręgle, strzały na bramkę oraz rzuty lotką. Tutaj powalczą trzyosobowe składy złożone z jednego pracownika samorządowego, jednego członka Rady Województwa LZS oraz jednego działacza samorządowego.

Kilka informacji ogólnych:

  1. Każdy powiat może zgłosić w limicie 45 osób.
  2. Impreza odbędzie się przy udziale minimum 4 reprezentacji powiatowych.
  3. W igrzyskach prawo startu mają: kobiety i mężczyźni urodzeni w roku 2001 i starsze/si, członkowie LZS/LKS posiadający obywatelstwo polskie, pracownicy i działacze samorządowi wszystkich szczebli, członkowie Rad Wojewódzkich Zrzeszenia LZS, parlamentarzyści.
  4. Jednym z głównych celów organizacji tego sportowego przedsięwzięcia jest wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w środowisku wiejskim.

Cała szczegółowa instrukcja zawodów jest przedstawiona w regulaminie załączonym poniżej.

Organizatorami Wojewódzkich Igrzysk LZS są:

  • Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,
  • Urząd Miejski w Sokółce,
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Impreza jest współfinansowana z środków Województwa Podlaskiego.

Regulamin zawodów: Regulamin Wojewódzkich Igrzysk LZS

Zgoda RODO: RODO – 2019

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w IGRZYSKACH!