Menu / szukaj

Wyścig wraków w starej żwirowni w Zadworzanach

Zadworzany były miejscem 3 Rundy 2019 Polskiej Ligi Wraków. W zaciętej rywalizacji wzięło udział 50 załóg, w tym 12 z Sokółki i okolic. Ich zmaganiom przyglądali się licznie zebrani widzowie z całego województwa. Nikt nie mógł narzekać na brak sportowych emocji oraz widowiskowych kraks.

Wyścigi wraków to odpowiednik drogich i niedostępnych dla większości zawodników sportów motorowych. Za niewielkie pieniądze niemal każdy może poczuć smak sportowej rywalizacji. Może podnieść swoje umiejętności i pościgać się z innymi pasjonatami rajdów. Rywalizacja jest bardzo widowiskowa i dostarcza mnóstwa emocji.

Samochody są podzielone na dwie kategorie – ST i PROTO. Pierwsza z nich obejmuje samochody niezmodyfikowane, zaś druga to pojazdy ulepszone wg pomysłów ich właścicieli.

Wyścig rozpoczęła jazda na czas, następnie odbyły się zakończone finałem trzy przejazdy w obu kategoriach. Do finału przechodziły załogi, które pokonały najwięcej okrążeń w ciągu 10 minut.

Wszelkie techniczne podziały i osiągnięte wcześniej wyniki przestają mieć znaczenie w kończącym zawody widowiskowym „wyścigu śmierci”. Udział w nim może wziąć każda załoga, która ma na to ochotę. Zwycięża ta, która jako jedyna pozostanie na torze.