Menu / szukaj

Obozowicze uczyli się jazdy na nartach!

Drugi turnus półkolonii trwa w najlepsze, dzieci korzystają z zimowej aury i zdobywają nowe umiejętności. W dniu wczorajszym obozowicze szlifowali umiejętności narciarskie w ośrodku WOSiR Szelment. Po godzinnych zajęciach część dzieci radziła sobie na tyle dobrze, że instruktorzy pozwolili na zjazdy z czerwonych tras narciarskich. Następnie zmęczeni ale szczęśliwi obozowicze udali się na obiad i wyruszyli w podróż powrotną do Sokółki.

Dziś dzieci kończą swój zimowy wypoczynek. Po porannych zajęciach tematycznych oraz wizycie w sali zabaw Odjazdowo wszyscy udali się do Kina Sokół na seans filmu animowanego.

W przeciągu tygodnia dzieci skorzystały między innymi z: kuligu i nauki jazdy na nartach biegowych w SP Malawicze Dolne, zabaw historycznych w Muzeum Wojska, zabaw w sali trampolin Jumper Park. Obozowiczów odwiedzili też przedstawiciele służb mundurowych (Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna). Specjalnie na zaproszenie Białostockiego Klubu Karate Kyokushin „KANKU” gościliśmy na pokazowych zajęciach karate. Można było spróbować podstawowych ruchów i chwytów tej dyscypliny sportu.

Ponadto dzieci uczestniczyły z cyklicznych zajęć o tematyce: tańca, pływania, sportu.

 

Organizatorami półkolonii są:

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Wypoczynek odbywa się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce w ramach gminnego programu profilaktyki uzależnień alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii.